Sarımsak Kedilere Zararlı Mı?

milkcloud

Merhaba, şu son günlerde sarımsağın kedilere zararlı olduğunu duydum.Benim kedim sokak kedisi.Maması dışında bazen normal yemeklerimizden de yediriyorduk.İçinde sarımsak olmasına rağmen pek sıkıntı çıkmadı.Ama yine de dikkat ediyorum.Sarımsak kedilere zararlı mı?

9 CEVAP

milkcloud

@dumaniskonunsahibi Bazı şeyleri yeni öğreniyorum.Bir daha da ev yemeği vermeyeceğim zaten.Fazla da vermiyordum.Dediğiniz gibi haşlanmış tavuk gibi şeyler veriyordum.Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için :)

milkcloud

@poughkeepsie Kedim 1 aydır bizimle birlikte bu yüzden hala yeni şeyler öğreniyorum. Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için :)

poughkeepsie

Rica ederimm ❤️

BetulP

eğer kuru mamaya alıştırabilirseniz hem sağlığı hem de ağız hijyeni için daha güvenli olur... mutlu ve uzun ömürlü olsun :)

poughkeepsie

O sıkıntı çıkarmaz zaten :) Ama evet sarımsak ve soğan zararlı

poughkeepsie

Normal yemeklerinizden yedirmeyin. Baharat, yağ onlar için hiç sağlıklı değil

Ev yemeklerinden vermeyin baharat yağ tuz vs bunlar zararli. Tuzsuz yagsiz haslanmis tavuk gogsu falan verebilirsiniz haftada 2-3 kez. Sarimsak zararli evet.

myadl

keskin kokulu şeyler zararlı

aynı zamanda şeker de çok zararlı :)