Kısırlaştırma Sonrası Narkoz

Ireemclk_

Merhabalar bugün kedim kısırlaştırma ameliyatı oldu. 14:50 gibi anestezi oldu. Ama hala hareketsiz yatıyor. Su da içmesi. Bi kaç kez kalktı dolandı ama yine hareketsiz yattı. Normal mi yoksa bilemedim. Bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz?

10 CEVAP

derendmry

benim kedim de yaklaşık 1 hafta önce kısırlaştırıldı. 10 aylık dişi tekir kedi. eve gelir gelmez dolanmaya başladı hiç yatmadı bir sorun olamaz diye düşünüyorum çünkü anestezi tipine ve kedinin bünyesine bağlı değişir. bence bu gece gözlemleyin sabaha daha canlı olmazsa veterinerinizle iletişime geçersiniz.bizim veterinerimiz 12 saat yorgunluk bitkinlik normal demişti.

Anonymus552223

Erkek kedi ya bi de, az anestezi kullaniyolar normalde, eve gelince 1 2 saate ayiliyo. Biraz fazla mi anestestezi kullandilar acaba:( vetle iletisim halinde degil misiniz

Anonymus552223

Bizimkiler biraz daha cabuk ayılıyordu ama anormal deyip de korkutmakta istemem. Yalniz tamamen ayılana kadar su yemek vermeyin. Bogulma riski var, veterinerin uyarmasi gerekiyordu. Gozleri acıksa arada gozune su damlatin pamukla

Anonymus552223

Bitkinlik ve surekli uyuma normal tabi ama, arada kalkip gezinmesi lazim sonra tekrar yatiyolar

Ireemclk_

Arkadaşlar ilginiz için çok teşekkür ederim. Şimdi yaş mama verdim yiyor. Kumuna da çişini yaptı. Bu arada belediyede yaptırdım o yüzden vetle iletişim halinde değilim anca yarın. 04 mg verdiler narkozu. Ama toparladı yediğini görünce rahatladım.

Anonymus552223

Yok silme degil, kurumasın diye ilık su damlatın

Benim ki katı anestezi yapılmasına rağmen taşıma kafesinden çıkmaya çalışıyordu, kan tahlili yaptırdınız mı?

hazalaydin

Benim kedim ilk anestezisi aldığında böyleydi öğlen 2 3 gibi aldı sabah 5 6 ya doğru anca ayıldı. Sürekli yattı biraz gezinti tekrar yattı. Gözleri normal bakmaya başlayana kadar yemek su vermeyin. Sıcak su torbası yapıp havluya sarıp battaniye ile kucağınıza alabilirsiniz anesteziden sonra üşüyorlar sıcak tutulması lazım benimki hep kucağımda yatmıştı ayılana kadar :) endişe etmeyin yani çoook geçmiş olsun

LadyAndCat

İrem Hanım,
Ameliyattan 8 saat sonra ilk maması ve suyu verilir. Zaten sizinki de yemeye başlamış gece olunca yani normal :)
İlk günler halsiz olması da normal çünkü koskoca ameliyat oldu çocuk. Geçmiş olsun.
Ayrıca tebrik ederim Belediye’de ameliyatını yaptırdığınız için. Ben de bu şekilde yaptırdım sonuçtan mutluyum.

Ireemclk_

Evet gözleri açık. Hani uyusa tamam uyuyo diyeceğimde :/ teşekkürler gözlerini sileceğim