Kısırlaştırmadan Sonra Orijen Mama Kullanmaya Devam Etmek Yanlış Bir Tercih Mi ?

qazi28

Arkadaslar önce brit care ,sonra n&d mama kullandım. Iki mamadan da memnun kalmamıştım çeşitli sebeplerden dolayı . Şimdi ise orijen kullanıyorum ve 10 günde bile fark etti. Tüy vs . Kedimi kısırlaştırdiktan sonra devam etsem kilo problemi kesin oluşur mu ? Yani zaten mamanın doyum oranından olsa gerek önceden 2 günde 1 biten kap,5 günde bitti ve kedim daha enerjik ve cap canlı. O yüzden kısırlaştırmadan sonra başka mamaya geçmek istemiyorum bu konuda ne düşünüyorsunuz? Teşekkürler herkese :)

6 CEVAP

Cansumuezza

Hayır zaten hayatlarının her evresinde kullanılabilir diye biliyorum, neyli aldınız acaba bende geçmek istiyorum ama yemez diye korkuyorum

hayvansever_

orjinin yağ oranı çok düşük ve içeriği kısır kedilere çok uygun bu yüzden ekstra kısır maması bulunmuyor. Kullanmaya devam edebilirsiniz.

LadyAndCat

Memnunsanız devam edin ve kilo almaması için mamasını ölçüyle verin ;) geçmiş olsun.
Aramıza hoş geldiniz.

qazi28

Orijen yavru ve yetişkin tahilsiz kedi maması diye geçiyor. Gerçekten mamadan mamaya büyük fark var her yönden daha iyi brit care ve N&D ye göre (Tabi başka kediler de diğerleri iyi sonuçlar verebilir belki). Ancak işte bütçe acısından alayım da yemezse de bir şey olmaz denecek gibi de değil ne yazık ki . Iyice düşünün derim bu mamayı sürekli karşılamak cidden zor olabilir

qazi28

@LadyAndCat zaten cok az yiyor insallah boyle devam eder hem sağlıklı ve yeterli beslenir ,enerjisi devam eder hemde bu hizda tuketirse kullandigim diger 2 mamaya gore ucuza bile gelecek orijen :))

Cansumuezza

Daha önce 8 kilo nd sokağa dağıttım şimdi bu da öyle olsun istemiyorum numune gönderseler sıkıntı olmayacakta onu da yapmıyorlar