Kedilerde Lösemi Aşısı Gerekli Mi?

melisagiden

Bugün veterinerden lösemi aşısı için mesaj geldi. Ancak internette okuduklarım gözümü korkuttu. Sizler lösemi aşısı hakkında ne düşünüyorsunuz? Yaptırdınız mı? Yan etkileri oldu mu?

7 CEVAP

yan etkileri her aşı gibi 1 gün boyunca ateş halsizlik vb etkileri var lösemi gerekli çünkü eğer lösemi olursa tedavisi yok uyutulmak zorunda kalınıyor aşı ise lösemi olma ihimalini düşürür

bademthecatt

Lösemi aşısına gerek yok dedi üç hekim yaptırmadım gerek yok bence çoğu insan yaptırmıyor artık

anjelik123

Ben yaptırdım iki kedimede yan etkisi olmadı diğer aşılar gibi bi kaç saat uyuşuk gezdi o kadar

hayvansever_

Biz hiç konuşmadık bile lösemi aşısını internette 3 yılda bir yapıldığını okudum.

mishathecat

Bende internette %50 iyi %50 kötü yorum okudum lösemi aşısıyla ilgili. Ama çevremde kedi sahibi olan herkes yaptırmamı önerdi hatta mantar aşısı da yaptırmamı söylediler. Lösemiyi şöyle bir araştırayım dediğimde de lösemiye yakalanırsa tedavisi olmadığını öğrendim o yüzden hemen yaptırmaya karar verdim 1 kere de olsa lösemi aşısı olsun istedim. Ha birde mutlaka yaptırmadan önce test isteyin aşı için ben 125₺ verdim test için lösemiyle beraber hiv ve diğer hastalıkların olup olmadığına da bakıyorlar. Eğer lösemi varsa ve siz bilmeden aşı yaptırırsanız 24 saat içinde ölebiliyormuş kediler. Daha dün yaptırdım biraz halsizlik vardı başka da bir şey olmadı

Iltu

Biz veterinerimize sorduğumuzda çok gerekli bir aşı olmadığını söyledi bende yaptırmadım

Cansumuezza

Veterinerler bile ikiye ayrılmış durumdayken yaptırmak pek mantıklı değil