Tırnak Makası Çatlatıyor!

poughkeepsie

Kedime aldığım tırnak makası ilk başlarda çok keskindi, şimdi kestiğimde tırnakları çatlatıyor gibi. Kestiğim yer tırtıklı oluyo böyke dümdüz olmuyo. Birincisi, bu kedimin canını acıtır mı? İkincisi, makası tekrar keskinleştirmek için ne yapabilirim?

4 CEVAP

Bizimkinde de oluyo bu kedinin tırnak gelişimiyle alakalı bir şeydir belki ve canlı dokuya gelmediği sürece canları açılıyor diye biliyorum

poughkeepsie

Yok canlı dokuya gelmediğine eminim çünkü çok ucundan alıyorum sadece sivriliği gitsin diye ama çatlayınca hem kesmemin bi anlamı kalmıyo hem de belki onu rahatsız ediyodur diye sormak istedim. Teşekkür ederim :)

Pinarac

Bende aynı problemi yaşıyorum kestiğimde çatlıyor :(

Linsenpai

Benim de öyleydi yeni tırnak makası almamı önerdi vet /: