Günlük Mama Miktarı

4 aylık dişi husky köpeğime bonacibo marka mama verirken arkasındaki verilen mama miktarı köpeğime göre günlük 250 gram olarak yazıyordu
Fakat şuan proplan somonlu aldım ve paket arkasında 150 gram günlük verilmesi gerektiği yazıyor. 150 gram verilmesi uygun mudur

7 CEVAP

kmrn89

3.5 aylık pomeranian kızım var. Acana puppy small bredd aldım arkasında 40 gr 1/3 yazıyor. Günde 40 gr mı vermem lazım. Eğer öyleyse çok az değil mi. Biri beni aydınlatırsa çok sevinirim

LadyAndCat

Evet çünkü her mama içeriği ve kalitesi farklı. Kaliteli mamalar daha doyurucudur. Kalitesiz mamalarda doyurmaz. Köpeğinizin kilo ve yaşına uygun olarak besleyin ve şişman olmamasına özen gösterin.

Şuan 250 gram veriyorum doymuyor 150 gram verdiğimde ne olur bilmiyorum :D

LadyAndCat

Hahahah aynı durum kedilerde de var endişelenmeyin:)
Bir de daha yavru olduğu için biraz fazla yemeleri de normal. Siz yine de dikkat edin çünkü kediler de doymak bilmiyor şımarık şekilde mama istiyorlar...
Ayrıca Pro Plan biraz iştah açar.
Arada ona yaş mama veya kasaptan ucuz sakatat ve et alarak pişmiş olarak vermenizi öneririm.
Bir de büyük köpekleri doyurmak haliyle daha zor ;)

LadyAndCat

Köpeğinize/kedinize lütfen çiğ et vermeyin iç parazit tehlikesi var...
Pişirip verin evde hazırlayacağınız mama olursa. Etin içine az miktarda ona uygun sebze ve tahıllı gıdalar ekleyebilirsiniz.

Aynen çiğ et vermiyorum genelde haşlıyorum
Acayip iştahlı zaten proplan daha da iştahlandırırsa bizi yer artık :D

Günde 3 kere her biri 40 gram olarak veriliyor galiba yani toplamda 120 yapar oda normaldir bence