Kedim Kustu!!

fatmatina

Arkadaşlar merhaba kedim bugün ilk kez kustu hemen panik bir halde veterineri aradım sütünü hızlı içmiş olabilir eğer sadece bir kere kustuysa ve halsiz değilse korkmayın ama devam ederse hemen arayın dedi kustuğundan beri yanından ayrılmadım uyukluyor ama halsiz de görünmüyor benim sormak istediğim onun için ne yapabilirim onu nasıl rahatlatabilirim kusmanın etkisini korkusunu üzerinden atması için?

15 CEVAP

fatmatina

Öyle miiii ahaha veteriner artık vermeyin demeyince bende arada veriyordum yavru kediler için besin takviyesi diye:)Sütümüz tarihe karışsın o zaman ya inanamıyorum maşallah benimki de her şeyi mideye indirince neyi kesmem gerektiğini çözemiyorum:)haklısınız yağları bile var artık neresi bebek:))

Badems

Hahahaha yeni dogan sutudur o, annenin emzirmedigi reddettigi ya da annesinden koparilan yavrulara yasamasi icin verilir :))

fatmatina

Doğru ya bende besin takviyesidir yavrucak seviyor ve ne zamandır da vermedim içsin dedim deee cıks içmesine gerek yokmuş:)Çok teşekkür ederim gerçekten.

Nisa1000

Kedinizin başka şikayeti var mı ya da var mıydı ????????

fatmatina

Yok hayır acıkmıştı bende sütünü koydum bir 5 10 dk sonra yanına oynamaya gittim bir anda miyavlamaya başladı sonra da koştu tuvalet kabının olduğu yere tam önünde kustu öncesinde bir şeyi yoktu

Nisa1000

Süt soğuk muydu ondan küsmüş olabilir

Nisa1000

Süt soğuk muydu ondan kusmuş olabilir

Nisa1000

Süt soğuk muydu ondan kusmuş olabilir

fatmatina

Daha öncede aynı sütü kullanıyorduk bir sıkıntı olmamıştı ama verirken belki de biraz soğdu normalde ılık veriyorum

Badems

Sutu neden veriyorsunz ? Bilindiginin aksine kediye sut vermek oyle yararli bir sey degildir. Onun yerine peynir ya da yogurt verin

Nisa1000

Ondan küsmüş olabilir
Peki şimdi miniğin durumu nasıl

fatmatina

Evet haklısınız benim kullandığım da normal bildiğimiz market sütü değil(market sütlerinin içindeki laktozu sindiremediklerini biliyorum o yüzden hiç denemedim normal sütü) benim kullandığım kedi sütü tozu ılık suyla karıştırıp veriyorum sahiplendiğim zaman veterinerden almıştım ilk zamanlar onunla besliyordum kuru mama ile birlikte veriyordum sonradan azalttım arada vermeye başladım onun dışında evet söylediğiniz gibi yoğurt ve peynir de veriyorum.ama dün sütü içtikten sonra öyle olunca panik oldum.Teşekkürler sabah iyiydi muzipliklerine kaldığı yerden devam ediyordu:)

Badems

O bahsettiginiz sut yeni dogmus, annesinden koparilmis bu yuzdn sut emememis kedilere veriliyor ama. Sizinki bunun icin fazla buyudu :))

Badems

Rica ederiim

Kedi kusması aşırı derece olmadığı sürece normaldir kendini temizlerken yuttuğu tüyleri atıyor dur fakat kedi birkaç gündür tuvalete çıkamıyor sa iyi bir mama kullanılmıyorsa veya evde herhangi bir şey yutmuş sa kusma görülebilir ben de buna benzer bir şey yaşadım kedim üst üste 4 kere kusunca veterinere götürdüm röntgen çekildi midesinde bir şey çıkmamasına rağmen bağırsaklarının dolu olduğu görüldü o süreçte birkaç gün ıslak mama ve macun kullandık ilerki günlerde kusmaya devam edince yine veterinere götürdük ve beş gün boyunca şurup kullandık veterinere götürmeden bir gün önce kedim yuttuğu lastik parçasını kusarak çıkarmıştı şurup kullanımı bittikten sonra ve lastik çıktıktan sonra bir daha Kusma olayı gerçekleşmedi size tavsiyem en kısa zamanda bir veterinere götürünüz Çünkü bir şey yemiş olabilir veya tuvalet konusunda zorlanıyor olabilir veteriner yapmanız gereken şeyleri söyleyecektir