Kedi Bakımı

Bariscanli42

Şimdi cins kesilerde doğum zor oluyormuş yardım etmek gerekiyormuş tekir kedi yardımsın çatır çatır doğrutormuş yani sağdan soldan duyma bilgilerle gelmek istemiyorum ama nu doğrumu benim kedimin cinsi tekir ben ona doğumda yardım etmelimiyim yoksa onu rahat bi şekilde kendi halineöi bırakmalıyım başındamı beklemeliyim doğumda ne gibi kedime müdahale etmeliyim uzunca bi bilgi verebilirmisiniz

3 CEVAP

anjelik123

Her kedi için doğum zordur. Yanında olup onu severek azda olsa sakinleştirebilirsiniz. Doğumda farklı bir durum olmadığı sürece müdahele etmeyin anne temizler gönek bağını koparır eğerki yapmazsa müdahele edersiniz

Doğumda çok ellemeyin bebek ters falan gelirse veterineri arayin givek bagini kesmezse iple falan koparmaniz laxim youtube da var bakabilirsiniz. İçeride bebek kalmamasi lazim ilk 24 saat icinde dogum tekrar devam edebilir. Bebebkler emmeyi biraktiklarinda da kedinizi kisirlastirin umarim saglikli bebekleriniz olur :)

Bariscanli42

Çok teşekkürler bu site sayesinde çok bilgiye sahip oldum