Kedim Doğumdan Sonra Çok Zayıfladı

Canbo5

Kedim yaş mama dışında birşey yemıyor mama dışında şuana kadar hiçbirşeyi ağzına sürmedi tavsiyelerinizi alabilirim

22 CEVAP

Kedimiriltisi

Kedinizi kisirlastirmanizi tavsiye ederim. Doğum onun için çok acı verici ve sarsıcı. Çocukları besleme telaşı var bir de. Lütfen ona bir daha bunu yasatmayın..

Jordskott

Soruyu soran kişi 2020'de iran kedisi için bu soruyu açmış. Şuan 2021 ve şimdi de scottish fold kediyi çiftleştirip yavrulatmış. Yani kısırlaştırmıyor anladığınız üzere boşuna yormayın kendinizi. Kedisini önemseyen değer veren kişi doğumdan sonra zayıfladı dedikten 1 sene sonra bu sefer de scottish alıp çiftleştirmez zaten.

Linsenpai

Kısırlaştırın kilo alır ve daha sağlıklı olur

sekersoytolga

Kullandığınız mama ne bilmiyorum ama anneye yavru kedi maması kullanamaya başlayın. Özellikle protein vs içerik olarak yavru mamasinda daha yüksek olduğu için emzirme doneminde ve bi miktar sonrasında da kullanmanızda fayda var. Veterinerinizin kan tahlili yapmamasına şaşırdım ayrıca. (Yaptisya yazmadığınız için bilemiyorum özür dilerim) kan değerlerine bakıp mineral eksikliğine gore takviye bulunmanızda da ayrıca fayda var. Çok yüksek ihtimalle kalsiyumu ciddi manada düşmüştür diye düşünüyorum. Veterineriniz zaten doğumdan sonra zayıfladığını biliyor ve kan tahlili yapmadıysa yavaşça bırakıp uzaklaşin.

Asil50

Benim kedimde emzirme döneminde zayıflamıştı. Haşlanmış tavuk eti ve haşlanmış tavuk ciğerinden baska da bişey yemezdi ama sütten kesince normale döndü

Cansumuezza

Yaptı*

sekersoytolga

Ayrıca içerik olarak normalde beğenip onaylamasam da,cerrahi operasyon sonrasında hills petin bi yaş maması var ama ismini hatırlayamadım. Takviye olarak onu da kullanabilirsiniz mamasına ilave olarak

iidyl

arkadaşlar gereken her şeyi söylemişler, hepsine katılıyorum

benim ufak bi sorum olacak kediniz tam olarak iran mı yoksa kırma mı? benim minnak iram chinchilla kırması ve çok çok benziyorlar sanırım büyüyünce sizinkinin beyaz versiyonu olacak benimki de :’)

Cansumuezza

Ne zaman doğum yaotiy?

bbeyzvv

hoşlanöış et yumurta tavuk ciğer vs verin kitten mama veröeye çalışın kuru mamadını yemezse kitten yaş mama alın

bbeyzvv

haşlanmış*

Canbo5

1 hafta önce doğum yaptı kedim bizimki malesef mamadan başka hiçbirşeyi ağzına sürmüyor

gizemaslan

mamadan başka bir şey yemiyorsa yaş mama takviyesi yapabilirsiniz ayrıca kedi multivitaminleri var sadece zayıflık konusunda değil kedinize daimi olarak yapmanız gereken bir takviye, öneririm.

Canbo5

Suan 13 günlük yavrular artık ek takviye yapıcam yaş mama tavsiye etmıyor veterinerim bakalım.

Canbo5

Yorumunuzu dikkate alıcam, evet tahlil yapmadı normaldir dedi bi süre gözlemlicez demişti.