Dogum Yapacak Sokak Kedisi

Namudd

Arkadaşlar Apartmanın önünde kendini sevdiriyor hamile olduğunu görünce Apartmana aldım böyle bir kutudan yer yaptım doğum için yeterli mi sizce mama ve su koydum koydum Başka ne yapabilirim yavaş hareket ediyor ve arkasında azıcık akıntı pıhtısı var

14 CEVAP

NSukun

Kutunun üstü sağı solu hep kapalı olursa yavrular daha sıcak kalır daogundan sonkaki kutuyu o şekilde yaparsanız hem güvende hisseder hem işi kaybını onlersiniz sadece annenin girip çıkması için küçük bı pencere bırakmanız yeter doğum sırasında çok fazla kanama oluyor doğumun bittiğini düşündüğünüzde kanlı şeyleri komple uzaklaştırın oraları temizlemek için çok uğraşıyor. Eğer evde alt açma bezi gibi birşey varsa serebilirsiniz altına daha pratik olur

Zeke

Çok güzel düşünmüşsünüz❤ öncelikle doğumu için karnını okşamanız ona çok iyi gelecektir. İzin verdiği sürece yukarıdan aşağıya doğru çok bastırmadan okşayın karnını...

Bir de doğum sonrası için temiz bir kutu yapmalısınız..
Hem her yeri kapalı olmalı, hem de altı yumuşak ve sıcak olmalı..
Özellikle ilk günler hem anne hem de bebekler çok üşür.

Kutusunu kuytu sessiz bir yere yerleştirirseniz yanından da maması suyu eksik olmazsa sayenizde çok rahat bir dönem geçirir...

Zeke

Tek kullanımlık eldiveniniz varsa onu bulundurun yanınızda. Doğumu bittikten biraz sonra bebekleri eldivenle yeni kutuya taşırsınız.
Size alışık olduğu için problem yapmaz bunu.
Karnına masaj yapmayı unutmayın. Çok kolaylaştırır doğumunu.

NSukun

Kolay kolay terk etmez yavrularını size guveniyorsa hiç sorun olmaz. Doğumdan sonra yavruları bırakmamak için yemek yemeye çıkmayabilir elinizle mama kabini yaklasitirin yattığı yerden yesin

Anonymus552223

Mumkun oldugunca midahale etmeyin. Yerleri iyi fakat dogururken o sunger cok kirlenecek, onu kaldirin simdilik baska bez yayin sonra onu atarsiniz. Kutunun boyutlari iyi fakat ustu de kapali olsa daha iyi olurdu

Anonymus552223

Kedi tasima kutusu dar olur evet yavrular ezilir yanlislikla. Ama kolay kolay da ezilmiyorlar yani ciyakliyolar anne pozisyon degistiriyo ezildiklerinde.

Anonymus552223

1 ay sesleri cikmaz annesi emzirdigi surece. 1 aydan sonra ayaklanip gezmeye ve kaka yapmaya baslarlar. Ama karinlari toksa yine sesleri cikmaz. Buna ragmen apartmandan bir kac gicik cikacaktir istemeyen

Namudd

Cevaplar mısınız çok az var doğuma onun için iyi mi burası

Bence iyi yapmissiniz orayi benimsediyse orada dogurur oyle gozukuyor zaten. Dogumda yanind aolun ama mudahale etmeyin ellemeyin. Gobek bagini koparamazsa falan mudahale edin onu da yapabilecegini dusunuyorum sokak kedisi sonucta daha once dogumlari olmustur mutlaka.

Namudd

Daha öncede zaman zaman yemek veriyordum çok küçük bi kedi aslin da hiç doğum yapmadığından eminim doğduktan sonra yavru kedilere dokunursanız anne bakmaz diyorlar okuduğum kadarıyla ama bazıları da anne ezmesin diye yavruları bir yere toplayabilirsiniz diyor ne yapmalıyım ara ara bakıyorum ona

Zeke

Küçükmüş,tecrübesizmiş yavruları emziremeyebilir. Ezebilir. Doğru.
Siz özellikle ilk gün sık sık kontrol etmelisiniz bunun için.

Ha bir de yaş mamanız varsa doğum sonrası halsiz oluyorlar, yaş mama verirseniz çok sevinir

Zeke

Ben bizdekini şöyle yaptım, istediğimde açıp kapatıyorum.

https://hizliresim.com/1UZany

https://hizliresim.com/BaJ13u

Namudd

Aaa tamadır teşekkür ederim kedi taşıma kutusu var kendi kedimin dar mı olur sizce o

Namudd

Bir de şeyi sorayım çok ses yaparlar mı bunlar apartmana koydum ama :/ 1 ay kadar süre burada bakacağım canlansınlar birazcık daha sonra ne yapmalıyım peki