Köpek Tuvalet Eğitiminde Kedi Kumu Gibi Benzer Şeyler Vaf Mıdır?

Gorzit

Merhabalar. 6 aylık maltese terrier cinsi erkek köpeğimiz var. Evin içindeki tuvalet hususunu pedler sayesinde aştık gözüküyor. Bazı petshoplardan kediler de olduğu gibi bazı ufak ırk köpeklerin eviçi tuvalet probleminin kedilerin kullandığı kedi kumu içeren ufak taşıma çantası şeklindeki dışkı klübesi ile aşılabildiği söylendi. Böylece ped te yaşadığımız çirkin görüntü ve kokudan kurtulmuş, ayrıca ped masrafından kurtulmuş olacağız. Bazı kumlar güzel kokulu da oluyormuş. Bu hususta görüş ve önerilerinizi dinlemek isterim.
Teşekkürler

1 CEVAP

KediKasik

Güzel kokulu kumlar ne olursa olsun kokuyu hapsediyor marka olarak mırmır öneririm. Topaklanan kum bile var ama onun kürekleri farklı normal kürekle zor temizlenir. Birde topaklanan kumlar uzun süre boyunca değiştirilmezse bant gibi yapışıyor. O dediğiniz dışkı kulübesi de genelde kum kabı olarak satılıyor. Slika kum almayın zararlı. Hem slika kumun tek bir çeşidi var kokulusu vs yok. Kokulular ve topaklananlar bentonit denilen bir türde var. Burda bahsettiğim kumun linki var: http://www.***********.com/mirmir-natural-bentonit-topaklanan-kedi-kumu-10-lt-pm-ptglokk014