Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

ÇOK ACİLLL CEVAP LÜTFENN !¡!

keremesen
keremesen

296


Bir köpek sahiplenmeyi düşünüyorum. Ancak daha önce komşumuzun köpeğini gezdirdiğimde diğer köpeklerle kavga ettiğini (veya oynadığını) görmüştüm. Köpeklerin bu şekilde başka bir köpekle kavga etmesi veya oynamasının bi sakıncası var mıdır ?¿? Detaylı bilgi verirseniz çok mutlu olurum.


6 Cevap

Badems
Badems

12123


Sen once bi sahiplende, sokakta gordugu kopeklere kavga etmesine gelene kadar daha cok sey var


keremesen
keremesen

296


Zaten sahiplendim sayılır. Bugün yarın geliyo. Yardımcı olsaydınız sevinirdim.


KediKasik
KediKasik

844


Sokaktaki köpekler sizin köpeğinizi gördüğü an saldırır ve havlar. Sizin köpeğinizde aynı şekilde yapar. Sokaktaki köpekler sizin köpeğinizi yabancı olarak gördüğü için saldırabilir. Köpeklerin olduğu yollardan gitmezseniz bir sorun çıkacağını sanmam. Sokaktaki köpeklerden uzak tutun çünkü bit, pire gibi hastalıklar köpeğinize geçebilir. Ya da kavgaya tutuşup ayırması çok güç olabilir. Bit ve pire gibi hastalıklar kedilerde de var. Köpeğinize sokakta bir yemek vermenizi tavsiye etmem çünkü kediler genellikle köpeklerin yemeğini çalar. Gezdirdiğiniz köpek sokak köpeklerinin olduğu yerden çıktığı zaman saldırmayı bırakırlar ama takip edebilirler.


KediKasik
KediKasik

844


Birbirleriyle arkadaş olabilirler ama yinede sokak köpekleri ile yakınlaştırmanızı tavsiye etmem. Ama siz sokak köpeklerini istediğiniz gibi sevebilirsiniz çünkü hayvan hastalıkları insana geçmez


Tarcinn
Tarcinn

2701


Sokak köpeği sizin köpeğinizi gördüğü an saldıracak diye birşey yok. Onun bölgesine girerseniz; tabiiki merak edip havlayacaktır. Böyle bir durumla karşılaşırsanız sakin kalmanız lazım. Gergin olup köpeği çekiştirirseniz o da koruma içgüdüsüyle saldırabilir.


KediKasik
KediKasik

844


Genelde saldırırlar. Büyük köpekler sakin kalıp diğer köpeklere havlamaz belki ama küçük bir köpek telaşa kapılıp kaçmaya çalışabilir.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
450 Görüntüleme
6 Cevap
0 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor