Sevgilim Köpeğimizi İstemiyor

golgekaya

merhaba yine ben 10 gun kadar once kopegimle ne kadar sorun yasadigimizi ailemdeki herkesin bana karsi oldugunu anlatmistim 'delircem' basligi adi altinda sevgilimle o zaman konustugumuzda bana 15 gun icinde bu kopegi duzelt yoksa baskasina veririz demisti normalde cok hoslandigim bir sey degil fakat veteriner tavsiyesiyle valerian diye bir ilaca basladik bitkisel oldugunu ve etkisinin dusuk oldugunu soyledi sanirim 1 haftadir kullaniyoruz ve kopegim gozle gorulur sekilde sakinlesti normalde gunde 6 7 kere yatagin carsafini yorganini tamamen assagi indirim yatagi parcaliyordu bu sayi gunde 1 2 ye dustu ben de baya bir kopek psikolojisi okudum ve artik ne olursa olsun bagirmiyorum sadece sabit tutup ona durumlari sakince anlatiyorum evdekileri de daha az isiriyor daha sakinlesti gozle gorulur sekilde ilerleme kaydettik fakat yazin okul acildiginda ve tekrar sevgilimle kaldigimiz evimize dondugumuzde erkek arkadasim onu evde istemedigini soyledi durum su beni cok yordugu icin kopege kin tutuyor ve ona baktigi zaman ondan nefret ettigini soyluyor ancak kopegi duzeltmek icin bu kadar ugrasirken onun hala ters tepki vermesinden cok yoruldum kopegimiz daha 45 gunluk bir fareydi bize geldiginde ve su an 8 aylik bu kadar sure birlikte oldugu kopegi nasil silip atabiliyor anlayamiyorum kabul ettirmek icin ne yapmaliyim

19 CEVAP

golgekaya

yani gelmeden once evde yatak odasi tuvalet ve banyoya girebiliyordu mutfak ve salon kapaliydi (biz evde yokken evde tek kaliyorken salonda cok esya var diye girmesin diyorduk) komodinlerin kenarini falan kemirdi yatagin kosesini kemirdi sabunluk yemisti birkac carsafi yirtti ama evde 6 7 saat yalniz kaliyordu ve daha kucuktu gelmemizden once hemen hemen hicbir sorunu yoktu diyebilirim buraya gelince inanilmaz oldu yani yatagin 4 5 yeri attigim fotograftaki gibi butun mobilyalarin koselerini yedi butun cekmeceleri bantladim cekmeceyi acip icindekileri falan parcaladi carsaflari ortadan ikiye ayiriyor ve maksimum 45 dakika falan odada yalniz birakmama ragmen boyle stres olabilirmis yani okuduklarimdan bana en mantikli bu geldi cunku gunde 2 defa koridorda oynatiyorum 1 2 saat civari da yuruyus yapiyoruz bahcede dedigim gibi ilactan sonra ve bagirmayi biraktiktan sonra o da daha sakin bir kopek oldu su an hic yok diyemiycem hala isiriyor hala yerleri kaziyor ama daha iyiyiz

golgekaya

annem yokken salona da goturuyorum ama orada cok heyacanlaniyor cok kosturuyor genelde koridora cikariyorum annem ise gittiginde falan

golgekaya

oncelikle herkesin tesekkur ederim yorumlariniz icin :) biraz konustuk ve kopegin cok problemi oldugunu bu yasta bu kadar rezilligi cekmemiz gerektigini dusunuyor ve haksiz demiyorum su an 2 kedi 1 kopek bakiyoruz ve gercekten hepsi de maddi manevi yoruyor iki sehir arasi git gel yapmak cok sıkıntılı ve benim tek gerekcem "ama onlari seviyorum" oluyor keske bu kadar erken ve bir anda bu kadar hayvani yanimiza almasaydik cunku ailelerimiz de cok destekleyici sayilmazlar ve biz de yoruluyoruz o sadece biraz daha vazgecmis durumda ben biraz daha inatciyim ama soyle dusunuyorum bir canin sorumlulugunu almissam hayatinin sonuna kadar hakkini vererek bakmaliyim ve her ne kadar o benimle ayni fikirde olmasa da kendi kopegime en iyi ben bakabilirim diye dusunuyorum hala bu arada sunu tekrar belirteyim kopegi odaya kapatip butun gun yatmasini beklemiyorum zaten genelde yaninda oluyorum dedigim gibi asagi da indiriyorum ve annem yokken koridorda da gezinebiliyor fakat henuz evin her yerini gezecek kadar kendisine guvenemiyorum cunku odamda saglam mobilya birakmadi :/ yatagin 5 yeri falan da fotograftaki gibi delik ve daha da kotusu bu delikleri olusturmasi 3 dk falan suruyor :// yine de zamanla her seyi halledecegimize kendimi inandirdim sevgilime de kabullendirdim simdilik yine devam sanirim tekrardan tesekkur ederim siz de dert ortagim oldunuz (:

golgekaya

yani keske basindan daha bilincli olsaydik ama artik bir kez alistiktan sonra da bir sekilde her seyi halletmemiz gerekiyor diye dusunuyorum