Sevgilim Köpeğimizi İstemiyor

golgekaya

merhaba yine ben 10 gun kadar once kopegimle ne kadar sorun yasadigimizi ailemdeki herkesin bana karsi oldugunu anlatmistim 'delircem' basligi adi altinda sevgilimle o zaman konustugumuzda bana 15 gun icinde bu kopegi duzelt yoksa baskasina veririz demisti normalde cok hoslandigim bir sey degil fakat veteriner tavsiyesiyle valerian diye bir ilaca basladik bitkisel oldugunu ve etkisinin dusuk oldugunu soyledi sanirim 1 haftadir kullaniyoruz ve kopegim gozle gorulur sekilde sakinlesti normalde gunde 6 7 kere yatagin carsafini yorganini tamamen assagi indirim yatagi parcaliyordu bu sayi gunde 1 2 ye dustu ben de baya bir kopek psikolojisi okudum ve artik ne olursa olsun bagirmiyorum sadece sabit tutup ona durumlari sakince anlatiyorum evdekileri de daha az isiriyor daha sakinlesti gozle gorulur sekilde ilerleme kaydettik fakat yazin okul acildiginda ve tekrar sevgilimle kaldigimiz evimize dondugumuzde erkek arkadasim onu evde istemedigini soyledi durum su beni cok yordugu icin kopege kin tutuyor ve ona baktigi zaman ondan nefret ettigini soyluyor ancak kopegi duzeltmek icin bu kadar ugrasirken onun hala ters tepki vermesinden cok yoruldum kopegimiz daha 45 gunluk bir fareydi bize geldiginde ve su an 8 aylik bu kadar sure birlikte oldugu kopegi nasil silip atabiliyor anlayamiyorum kabul ettirmek icin ne yapmaliyim

19 CEVAP

Zeke

Madem ilerleme kaydetmişsiniz bundan sonra sevgilinize sadece iyi şeylerden bahsedin köpeğinizle ilgili. Tatliş videolar atın falan. Ama abartmadan,çaktırmadan falan.
Gerçi erkek o çakmaz kolay kolay:D

Beni yorduğu için kin tutuyor demişsiniz ya, zaman geçtikçe onun kini de geçecektir.

Size değer veriyorsa sizin değer verdiğiniz şeyleri önemsemek zorunda...
Güzin ablaya bağlıyom ben de bi şekilde oy

Cansumuezza

Ben olsam köpeği değil sevgilimi bırakırdım. Niye biliyo musun ?koca adam daha çocuk gibi iyiyi kötüyü ayırt edemeyen masum bi canlıya kin tuttuğu için. Umarım sokağa atılmaz ya da terkedilmenin acisina maruz kalmaz bu çocuk. Ne diyeyim

Zeke

Yaşınız 22'ymiş, tahminimce erkek arkadaşınız da o yaşlarda.
Duyguların en yoğun yaşandığı dönemdesiniz, çoğu kişi hata yapar o dönemde ama ben sizin herkese rağmen emek verdiğiniz evladınızdan vazgeçmeyecek kadar güçlü oluşunuzu görüyorum..

Kimse alınmasın ama o canavar yaramaz çocuğu bile düzeltmişsiniz, sevgilinizi 40 kere yola getirirsiniz:)))

Zeke

"kopegi duzeltmek icin bu kadar ugrasirken onun hala ters tepki vermesinden cok yoruldum"
Aslında bu cümlenizde yatıyor sizin cevabınız..

Sizin bunca zorluğa rağmen tek başınıza çabaladığınızı, demek ki ne kadar önemsediğinizi öyle ya da böyle anlamalı. Sizin bu süreçte karşınızda değil yanınızda olmalı.
Onun desteğine ne kadar ihtiyacınız olduğunu anlatın. Ciddiyim, sizi gerçekten kalpten seven insan anlar bunu.
Sadece sıkıntıları dinlemiş şimdiye kadar, ağladığınız için kendinde kin tutmaya hak görmüş.

Kabul ederseniz benden minik bir tavsiye olsun, bu hayattaki hiç kimse için değerlenizden-değer verdiklerinizden vazgeçmeyin.
Sizi buna zorlayan insanlar, aileniz bile olsa, elbet gün gelir "keşke" dedirtir.

Kontesiim

Evlattan vazgeçilir mi hiç? Sevgiliniz sizi gerçekten seviyorsa o köpeği kabul etmeli ve size bu konuda destek vermeli.Sizi düşündüğü için istemiyormuş gibi gözüksede istemeyerek aslında sizi daha çok yormuş oluyor.Bu evlattan vazgeçmeyin ve eğer gerçek bir hayvanseverseniz zaten onu evladınız bellemişsinizdir ve ne olursa olsun evlattan vazgeçilmez.Umarim herşey sizin için yoluna girer.

Evladınızdan vazgeçmeyin illa ki bu davranışları düzelir önce ki yazdığınız yazılara baktım ailenizin yanına gelmeden öncede mi böyleydi? Yoksa gelince mi başladı benim evimde şuanda bir kedim bir tanede geçici olarak baktığım köpek var bir kaç gün köpek pire olduğundan ayrı bir odada kaldı dediğiniz gibi eşyalara zarar verdi odadan çıkardıktan sonra bir daha hiç böyle bir davranışta bulunmadı tek odada muhtemelen canı sıkılıyor

catguardian

bence kendinize bu kadar stres yapmayın zaten kötü şeyler oluyorken. kedinizi kısırlaştırabilirseniz kısırlaştırın öncelikle hepiniz için çok daha iyi ve sakin olacaktır. sonrasında köpeğinizle zaten yavaş yavaş düzeliyor her şey onu küçük bir çocuk gibi düşünün bir şeyi 'yapma' dediğinizde inadına yapar ya hani bir çocuk ama sonrasında yavaş yavaş yapmayı bırakır belki köpeğiniz de öyle olur ki düzeliyor. ve sevgilinize siz zaten gerek ailenizle, gerek psikolojik olarak kötü bir durumdayken böyle yapmasının sizi daha kötü etkilediğini söyleyin bence. madem sizi bu kadar düşünüyor, köpeğiniz sizi yorduğu için madem ondan nefret ediyor bunun sizi daha kötü etkilediğini ve anlayışlı olup ne olursa olsun sizin yanınızda olmasını istediğinizi söyleyebilirsiniz. lütfen canınızı fazla sıkmamaya çalışın her şey üst üste gelmiş olabilir ama inanın geçecek ????

poughkeepsie

Bu yaşta bu kadat rezilliği çekmemenizi mi düşünüyor... İlerde çocuğu olursa napcak bu beyefendi çok merak ediyorum :D benim kedim yüzümü tırmalasa erkek arkadaşım hayvanı mıncıklayıp duruyon kesin haketmişsindir diyip gülüyo. Tabii ki çok farklı boyutlarda sizin olayınız ama yani aklı küçük bi çocuk kadar olan bi canlıya bu şekilde düşünceler beslemek çok doğru gelmiyor bana

golgekaya

ya gercekten bir bucuk aydir her gece sinirimden aglayarak uyuyorum baya titremeli elini parmagini isirmali agliyorum burayi da iyice dert kosesi yaptim kendime hani kopegi duzeltmek icin pdfler indirdim egitmenlerle konustum surekli kendimizi sorguluyorum o ayri bir yoruyor ailem surekli sikayetci simdi de bu istemem diyo kedi de kizana girmis topluca delirttiler beni guzel fotograflarini atiyorum iyi seyleri anlatiyorum ama bir de adim yalanciya cikti duzelebilecegine de inandiramiyorum delirdigimle kalcam herhalde

Kurter

Sakinleşmesi için köpeğe hangi ilacı kullandıysan sevgiline de aynısını ver

blue_hpood

hayvanları sevmeyen birinden iyi bir dost ya da sevgili olamaz bence. bana kalırsa erkek arkadaşınızdan ayrılın.

Cansumuezza

Goldenlar yapıları gereği çok şımarık oluyor. İyi bir eğitim vermeye başlayın şimdiden neredeyse hergün sokaktan golden topluyoruz çok üzülüyorlar ve bunu haketmiyorlar..

GamzeUmucu

Daha önceki sorununuzda okudum sevgilinizi nasıl ikna edebilirsiniz o konuda hiçbir fikrim yok fakat benimde köpegim var 9 aylık bizimde ilk köpeğimiz eşimde bende çok seviyoruz ilk 3 ay bizde sahiplendirmeyi düşündük daha sonra vazgeçtik ve şu an iyikide diyorum vazgeçmişim iyiki var iyiki bana çok iyi geliyor. Size tavsiyem bırakmayın derim bizimkide ilk zamanlar heryere çişini yapıyordu yastığı falan parçalamış evde yalnızken muhtemelen sıkıldığı için yapıyor hoşlanabileceği oyuncaklar alıp dikkatini dağıtabilirsiniz ve yapmasını istemediğiniz birşeyde sert bir şekilde kızın zamanla alışıyorlar. Gerçekten bakabileceğinizi düşünüyorsanız lütfen bırakmayın alışıyorlar ve onlarında duyguları var ☺ umarım düzelir ???? :)

Muhtemelen tek odada kaldığı için böyle davranışlar sergiliyor, evi havalandırırken kedimi 30-40dk ayrı bir odaya koyuyorum o kadar kısa sürede bile strese giriyor çok nazik canlılar

Cansumuezza

Tek odada kapalı yaşamayı kimse istemez ve haketmezde ayrıca..