Kızım Kısırlaştırma Ameliyatına Gitti

TugbaAytekin

Güzel kızım ameliyata gitti sağlıklı gidip sağlikli gelir inşallah evine dua eder misiniz findigima. Uzun seneler benimle olsun yavrum

33 CEVAP

Hem bebeğinize hem de kediniz euzun ömürler diliyorum

Anonymus552223

Umarım sorunsuz atlatir. Eve gelince ayılana kadar gozlerine pamukla su damlatin 15 dk da bir, gozleri kurumasın. Ayilirken kusabilir ve altına kaçırabilir halinizi kaldirip ortu serin isterseniz. Ve saklanmaya calisacak, korktugu için, saklanabilecegi bir yuva yapabilirsiniz. Baska kedi varsa yaklastirmayin koku degisikliginden dolayi tanimiyorlar ve saldirabiliyorlar. Tamamen ayilana kadar da yemek su vermeyin. Veteriner soyler gerci ama ben de hatirlatayim dedim bazen soylemiyolar

TugbaAytekin

Sicakligi ayarliyim o zaman ev sicak olsun cok sagolun verdiginiz bilgiler icin

Linsenpai

Yeni bi ameliyat geçirdi sersemlemesi normal :/ birkaç güne düzelir yavaş yavaş. Sıcak tutmaya bakın narkoz yüzünden üşüyorlar malesef. Şöyle düşünün, ilerde hamile kalsaydı doğumda yaşayacağı riski ve çoğu sağlık problemini önlemiş oldunuz. Bu onun iyiliği için :)

sekerfare21

Kedisi doğum yapmış biri olarak söyleyebilirim ki doğum ve sonrasındaki yavru bakımında yaşadıkları stres her şeyden daha zor ki sadece 2 yavrusu var benimkinin.

Bol sağlık ve mutlu günler diliyorum.

Anonymus552223

Yok tamamen ayilana kadar su da icmicek bogulma riski olabiliyormus, ama sizinki veterinerde ayilacakmis zaten

Anonymus552223

Tamamen ayilmadan mama vermemeniz gerekiyor. Bogulabilir. Kusacak ve saklanacak diye de soylemistim.

TugbaAytekin

Iyi galiba bandajin farkina vardı onunla ugrasiyo artik. Bide yataga zipladi yatti

TugbaAytekin

Yok eşim götürdü ben evdeyim 2 aylık bi bebegim var yoksa birakmazdim yalniz

TugbaAytekin

Çok tesekkur ederim

TugbaAytekin

Veterinerde ayilacakmis insallah hareketlerini falan gozlemlycek. Eve gelsinde sag salim bakarim ona

Yemek tedirmeyin ama su icebilir yemek yerse kusmasi artar. Kusarsa bu kotu degil beninki 3 defa kusmustu narkozdna oluyor. Kucaginiza almayin yaraya dokunmayin. Sıcak bir yer yapin. Ben 2 kat battaniye orttugumde bile donuyordu hayvan. Cok usuyorlar titriyorlar sicaklik cok onemli.

TugbaAytekin

Ayılmış çok şükür 45 dk sonra falan gelir eve bilgilendiririm tekrar

Anonymus552223

Gecmis olsun siz onla gitnediniz mi?