Köpeğim Kendini Fazla Sevdirmek İstiyor Sevilmeye Doyamıyorum Ne Yapcağımı Bilmiyorum

Sibelvera_

Harika bir dişi golden sahibiyim ama dışarda insanlara kendisini sevdirmeye can atıyor biri yaklaşmak istediğinde heyecan yapıyor eve misafir geldiğin de de heyecandan çiş yapıyor 7 haftalıkken sahiplendim şuan 6 aylık bu durum ilerde geçermi bu konuda ne yapacağımı bilemiyorum

9 CEVAP

suledoruk

Habsjsns napabilirsiniz bilmiyorum ama çok sevimli :) gelsin onun yanaklarını ısırayım

GamzeUmucu

Aaa anlattıklarınızda köpeğimi gördüm resmen dışarda resmen insanların üstüne atlıyor kendini sevdirmek için ve o çiş sorunu bizdede var ve o soruna biz söyle çözüm bulduk dışardan gelen herkese yaptığı için gelen kişi bir süre sevmiyor ilgilenmiyor veya dikkatini başka şeylerle dağıtıyoruz bu şekilde şimdilik o sorunumuz pek kalmadi bu şekilde bir denemenizi tavsiye ederim

Kontesiim

Bir fikrim yok bu konuda :( ama kıyamam ona anlatınca bile tatlı geldi gözüme maşallah sevgi dolu bir cocuk demekki

Sibelvera_

Aynen dünden beri düşünüyorum insanlar sevmrk istediği zaman hopluyo zıplıyo trip yapıyor dün faeknettim ki sevdirmek değilde derdi oyun yada karşı taraf sevmeyi bilmiyor belkide kendini savunmaya geçiyor onu fark ettim sanırım sevmeyi yaklaşmayı bilmeyeni yaklaştırmıcam zaten yolda yürürkende veraya bakan insan olduğunda verayı önüne bak diye uyarıyorum yada oturuyorum

MaxAndMe

Benimki de öyle, 4 aylık şu anda, 2 aydır benimle. İnsan delisi. Kimi görse hop hemen partileri koyuyor bacaklarına, sevdiriyor kendini. E kıskanıyorum da biraz :) Evde de hep bi şebeklik, hep oyun istiyor. Ne yapabilirsiniz bilmiyorum, yorumları ben de okuyup fikir alıyorum.

DenizTinik

Şartlamanız gerekiyor aslında, dışarıda heyecan yaptığında ya da evde, kızmak değil hoşlanmadığı birşey yapın, örneğin sevmediği bir koku ya da sesle şartlayın, olumlu bir davranışta ödüllendirin. Bu davranışları cezalandırarak çözemezsiniz maalesef, çünkü eylemle arada bağ kuramayacak.Henüz bebek iyi bir disiplinle tatlı bi çocuk olur

Sibelvera_

Ben bugünden itibaren zıplamalara ve birini gördüğünde heyecam yapmasını engelliyorum sakın izin vermeyin sosyalleşmesi gerek yoksa ilerde insan içinde yürütemeyiz ben ödülle başa çıkabiliyorum ancak evde ve dışarda artık sürekli itiaat dersi devam bazen inatta yaparsa yüzüne bakmıyo ilgilenmioyrum üstüme zıplayınca da görmezden geliyorum biraz sabırla sabırım başarırız ec eğitimindede sabırla öğretmiştim bununlada başa çıkabiliriz

Minimesi

Bana veterinerim demiş kediler ve köpekler rahat olduklarında ,mutlu olduklarında veya heyecanlandıklarında altına kaçırabilirmiş.

oscar3535

Oscardada aynı sorun vardı birikerini görünce eve geldiklerinde altına kaçırıyor ama korkmayın eve gelenleri uyarın onu görmezden gelsinler bi süre sakinleştiğinde sevebilirsiniz biz böyle üstesinden geldik ????