Evde Tek Kalinca Havliyor

erenbuber

Kopegim 1 yasinda Malta Terrieri bu zamana kadar hep dukkanimizin ust katinda beslerdim geceleri gittigimde hic aglayip havlamazdi ama simdi evde yasiyor.Evden 5 dakikaligina bile ayrilsam gelene kadar surekli aglayıp havlayıp binayi ayaga kaldiriyor bunun bunu yapmasini nasil engellerim

Not:Gidince hep hırkamı yere birakirim kokumu alsin diye.Eve gelince ustume tirmanir bende buyuk birsey gibi gostermemek icin tepki vermem ama iki taktikde ise yaramadi

1 CEVAP

MaxAndMe

Emin değilim ama şöyle bir video izlemiştim:

Vaktiniz olduğunda evden çıkıyor gibi yapın, ama apartman çıkışına kadar ayak seslerinizi ve kapı sesini duysun. Sonra sessizce girin apartmana, kapının önünde o havladıkça kapıya vurun. Önce 10 dk ile başladılar. Sonra bu süreyi uzattılar. Ve süre sonunda kapıyı açınca aşırı sevgi gösterisinde bulundular, sarıldılar.

Ben eve her gelişimde elimde sevdiği bir yiyecekle geliyorum. Ne kadar doğru bilmiyorum, ama beni görünce önce hemen kucağıma atlıyor sonra ellerimi kokluyor ne getirdim diye. Ben de beni mi bekledin yemeği mi diyorum :)