Kedim Doğum Sürecinde

Merhaba.. kedim hamile. Bugün kanaması oldu. Daha sonra bacaklarını kaldırıp bir süre miyavladı onu sevmemi istedi. Sonra kalkıp ıkınmaya başladı tam yavrular geliyor derken ufak bi parça çıkardı et gibiydi ama pembemsi ben bakıp inceleyene kadar onu yedi. Sonra biraz daha yalandı. Ama doğumu başlamadı kucağımda oturup sevilip uyumak istiyor. Ben anlamadım bu normalmi? O ıkınarak çıkardığı neydi? Lütfen bu konuda tecrübesi olan yardımcı olabilirmi?

7 CEVAP

bbeyzvv

sabaha kadar gerçekleşmezse acil veterinere götürün yavrular doğum kanalında tıkanmış olabilir karnını okşayın hareket var mı yoksa ölmüş olabilirler anneyi zehirler hemen veterinere götürün hareket yoksa

bbeyzvv

doğum hala gerçekleşmediyse bi sorun olabilir o et normalde yavruya bağ ile bağlıdır ve yavruyla çıkar ama önce yavru sonra et çıkar onu da yemesi gerekiyor zaten

Linsenpai

Anne kendini toparladıktan sonra kısırlaştırın ve böyle bir sıkıntı tekrar yaşatmayın hayvana, geçmiş olsun

poughkeepsie

Göbek bağını koparıp yiyolar o anlattığınız şekilde oluyo ama bebek çıkmadan onun çıkması biraz garip olmuş daha tecrübeli olanlar vardır kesin

Namudd

Yaa çok geçmiş olsun naısl oldu şuan doğdu mu bebekler

Anonymus552223

Evet normalde bebekten sonra cikiyor o et parcasi plansenta sanirim. Bir veti arayip sorun en azindan

Teşekkür ederim cevaplarınız için.. sabah tekrar ıkınmaya başladı yavru ters geliyordu hemen veterinere gittik kedim yavrusunu kendi çıkaramadı müdahele edip aldılar ama malesef ölüydü ve tek yavruydu. Dediğiniz gibi ilk gelen plesanta olabilirdi ama kedim huzursuz olmadığı için anlayamadım:(( çok üzgünüm