9 Yaşında Kısır, Dişi Ve Erkek Kendilerim İçin Mama Markası Önerir Misiniz?

burcutin

9 yaşında kısırlaştırılmış kedilerim için mama tavsiyesine ihtiyacım var.Şimdiye kadar royal canin sterilised 37 kullandık. Senior mamalar var , 7 yaş üstü kısırlaştırılmış kediler için mamalar var, Orijen fit trim (daha çok genç kısırlar için sanırım?) tavsiyesi çok görüyorum...Yardımcı olursanız sevinirim.

4 CEVAP

hayvansever_

Bütçeniz yetiyorsa şu mamalardan şaşmayın ; nd, acana, orjin, instic, fitmin purity
Bunlar güzel mamalar acana ve orjin biraz çelişkili içeriğinde çok fazla metal bulundurduğu için ciğerlere sıkıntı yapabiliyor. Onun dışında diğer mamalar çok güzel içeriklere sahip bir bakın size en uygun olanı bulursunuz.

En kaliteliler : Orijen, Acana, Instinct, ND
Kaliteliler : Fitmin Purity, Bravery, Matisse, Naturea
Orta kalite : Brit Care, Profine, Golosi, Sanabelle

Dipnot : Naturea'nın sadece köpek maması var, kediler için sadece yaş maması var.
Dipnot 2 : Brit Care'in bazı serileri hiç iyi değil "missy" serisi orta kalite diğerleri ( lily ve sunny ) kalitesiz.

Bu mamalardan hangisini kullanirsaniz kullanin yaninda haftada 4 kez yas mama da verin.
Orijen ve acana her yasta ve durumda kedi icin uygun mama olarak goruluyor bu sebeple çeşitleri yok kitten kisirlastirilmis vs vs diye

blue_hpood

N&D bıldırcınlı kullanıyorum, yaklaşık bir haftadır. çok iyi geldi bizimkine.. öneririm:)

burcutin

Teşekkür ederim değerli cevaplarınız için. Tavsiyeleriniz doğrultusunda mamaları seçeceğim.