Kedi Gözü Sorunu

Zeke

Merhaba, 10 gün önce doğum yapan anne kedimin doğumdan sonra SAĞ gözü kısık bakıyordu. Birkaç gün öyle geçti.
Çapaklanmıştı falan böyle baya.
Neyse her gün düzenli olarak ılık çayla pansuman yaptım. Geçti.
İlk fotoğraf iyileşen gözü..

Az önce farkettim ki (gündüz böyle değildi) SOL gözü fotoğraftaki gibi olmuş...
Kanlanmış gibi duruyor...
SAĞ gözü kötüyken o böyle değildi bu arada. Bu görüntü ile ilk kez karşılaşıyorum..

Bu nedir?
Ne yapmam lazım?
Çok fazla endişelendim...

Bu arada gözünü kısma, kapama vs hiçbir şey yapmadı, gayet normal bakıyor.
Yemesi, içmesi, emzirmesi, hareketliliği de yerinde şimdilik.

İnşallah halledilebilir birşeydir :(

24 CEVAP

Zeke

@epiglottis gördüm gördüm tırmalandım bile hatta.
Ne bileyim çocuğumu bu kadar mahvederlerse popolarına şaplak atıcam :(
Soruyu yazarken inşallah panik olma büyük bir şey değil derler dedim içimden. Şimdi dedin diye aşırı mutlu oldum:))♥︎♥︎

bbeyzvv

göz ile ilgili her şeyde gentagut aşırı iyi damla daima evimde olur gözüne bir şey mi oldu hopppss gentagut
yavrular pençelemiş olabilir benimkiler de arada annelerini pençeliyor

Gkocg

Boyama kornea çiziği için yapılıyor, varsa steroidli damla verilmez daha kötü yapar. Gentagut sadece antibiyotikli. Veteriner görebilirse en iyisi olur. Ama ulaşamam diyorsanız gentagut aklınızda olsjn.

velicankaya

Göz enfeksiyonu olabilir eczaneden borik asit içeren antimikrobik bir göz damlası alın 1 hafta boyunca sabah akşam damlatın devam ederse mutlaka vete gidin kızarıklık uykusuzluktan olabilir sağlıklı günler dilerim

velicankaya

Benim kendimede aynısı olmuştu

Anonymus552223

Tırnaklanmis gibi duruyo sanki.

Gulsahka

bence bir veterinere gösterin. enfeksiyon gibi durmuyor çünkü enfeksiyon da akıntı olur sarı ya da koyu siyah benim kedim öyle olmuştu. bunda sulanma yok gibi duruyor.

bademthecatt

Banada tırmaklanmış gibi geldi geçmezse kliniğe götürürseniz iyi olur bir yavru pisimi kardeşi gözünü tırmaklamış korneasına hasar vermişti gözünü zor kurtardık göz uzmanı doktorumuz sayesinde geçmezse sizde bir götürürsünüz buarada hekim görmeden lütfen damla krem uygulaması yapmayın göz çok hassas kör bile edebilirsiniz göze renklendirme yapılıp hasar olup olmadığına bakılıyor ona göre ilaç öneriliyor

Anonymus552223

Bence gecer. Yavrular yapmistir yanlislikla

Anonymus552223

Sen o bebelerin tirnaklarini gordun mu hic. Yapmis olma ihtinalleri var

Anonymus552223

Hemen panik olma ya. Cok buyuk bir akinti falan yok.

Gkocg

Eğer gözü enfeksiyon kaptıysa kendi kaşırken kanatmış olabilir. Gentagut damla ya da teramisin göz merhemi. İkisi de antibiyotikli kremler. Veterinere ulaşamazsanız yardımcı olabilir

bademthecatt

Eczacıysa güvenin djkdnfk ama göze renklendirme yapılıp hasar var mı diye bakılmalı eğer çizip hasar verdilerse mutlaka hekim görmeli o kadar küçük bebeler çizebilir mi

velicankaya

Aynen yavruların tırnakları batmış olabilir kum kaçmış olabilir herşey olabilir ben damlayı gözünün akması tekrarlanmaması için demiştim ama o kızarıklık bir sürü nedenden olabilir insandada oluyor böyle bir veterinere sorsanız iyi olur

velicankaya

Yavru kedilerin gözleri ede dikkat edin annesinin akıntısı onlarda bulaşmış olabilir