Kedim 3. Kattan Düştü

yusufkti

Kedim 3.kattan düştü. Balkonda sandalye asılıydı ters bir şekilde çünkü balkonu temizlemiştik. Ondan sonra kedim onun üstüne çıkmış ve sandalye kedimle beraber aşşağıya düştü kedim korkudan kömürlüğe saklandı ve onu aldım ordan baktık dudağı kanıyor ve çok az toplallıyordu arka ayakları. Malum sokağa çıkma yasağı var en azından yarın veterinere götürüceğiz. Sizce iyleşir mi kedim miyavlamıyor sesi çıkmıyor sadece yatıp kalkıp uyuyor yemek yemiyor su içmiyor yürümüyor. Ayaklarına biraz bastırıyorum tepki vermiyor. Sizce kedim iyileşir mi

26 CEVAP

Kedimiriltisi

Hala buraya mı yazıyorsunuz, gidin bir veterinere!!! İç kanama geçiriyor olabilir!! Balkonu yıkarken onu neden içeri almadınız!!!

Cansumuezza

Ya ben bazen burda sorulan sorulara inanamıyorum. BELKİ HAYVANIN İÇ KANAMASI VAR BELKİ Bİ YERİ KIRILDI YA DA ÇATLADI BELKİ DAMAĞI YARILDI. NE DİYECEKLER SİZE KORKMAYIN BİŞEY OLMAMIŞTIR MI? Ne yasağı ya veterinerler açık degilsede actirin bu ne rahatlık ya

minky

Ya kardeş buraya yazacağına scil veteriner klinik ara bul.İç kanamadan vs ölmesine kadar sebep olabilirsin

Linsenpai

Yazık hayvana ya. Sizin sorumsuzluğunuz yüzünden ne acı çekiyor şuan kim bilir. Bir an önce veterinere götürün ve CAMLARA KORUMA TAKIN BALKONA DA BIRAKMAYIN BİR DAHA

hazalaydin

balkon yıkarken dışardaydı zaten mi???? siz hangi mantıkla kedinizi balkona çıkarıyorsunuz??? kedinizi koruyamıyorsunuz boş bırakıyorsunuz sonra gelmiş buraya iyileşir mi diyorsunuz sizin elinizdeyken biraz zor ve hala tepki vermiyor mu diyorsunuz?????? VETERİNERE GİTSENİZE BURAYA YAZAĞINIZA ACİLEN. YAZIK O YAVRUYA YA

Kontesiim

Yaz gelmeye başladı kedim düştü soruları sezonunu açtık.Ya Allah aşkına ne rahatsiniz siz böyle hayvancağızda iç kanama olabilir kırık olabilir durumu ciddi olabilur buradaki kimse yüksekten düşmüş bir kediyr teşhis koyamaz tedavide edemez bu tür soruları soracağınıza 7/24 açık veterinerler var götürmeyi deneseniz en azından hayvaninizi kurtarırsınız.

bademthecatt

24 saat açık bir klinik bulup hemen götürün iç kanama tehlikesi var topallıyorsa kırıkta olabilir.

gizemaslan

VETERİNERE GÖTÜRMEYE NE DERSİNİZ?? Kediniz sabaha ölmüş olursa birde burada kedim öldü diye ağlamayın her dakika çok önemli iç kanama geçiriyor olabilir madem önlem almadınız SORUMLULUĞUNU ALIN VE VETERİNERE GÖTÜRÜN

sekerfare21

Kedilere yüksekten düştüğünde bir şey olmayacağını zannediyor çoğu kişi. Evet, belki temiz, düz bir zemine düşse bir şey olmayabilir ama çoğunlukla böyle olmuyor. Ablamın kedisi kedi evinden masaya atlayıp ayağını kırmıştı.
Bu kedinin son durumu nasıl acaba. Belli ki genç biri ve ailesi bir şey olmayacağını söylemiş tek başına da götürebilecek durumu yok karantinada.

Zeke

Yusufcum sen bence yarın göster ne olur ne olmaz. Erken müdahale hayat kurtarır her zaman.

Sorumsuz değilsindir tabi ki ama belki bazı şeyleri eksik biliyor olabilirsin.
Evimizde kedi besliyorsak mecburen camlar kapılar açık bırakılmaz veya illa açılacaksa kedi filesi takılır ki senin kedinin yaşadığını hiçbir kedi yaşamasın...
Onlar düşeceklerini bilmeden atlıyorlar ona buna..
Onların adına biz düşünmek için sahipleniyorsak önlemlerini de alıcaz.

Umarım bundan sonra file taktırırsınız evinize:)

Zeke

Sandalye ile beraber düşmüş bir de..İnşallah bir mucize olmuştur iyidir kediniz..
Gecenin 11inde yazmış götürememiştir kesin.
İşte bu durumlarda kişinin bilinçli olması çok önemli, arkadaşın yaşı küçük belli ki..Diğeri de aile çok önemli...
Ailesi aman nolcak dediyse çocuk da ona inanır küçük olduğundan.
Zavallı kedi umarım hiçbir şeyi çıkmaz..

gizemaslan

Geçmiş olsun Yusuf bundan sonra lütfen daha dikkatli ol, kontrol amaçlı yine de götür derim ben sen bilirsin umarım bir şeyi yoktur

Zukoo

Bazı insanlar acilen veterinere gitmek için hayvanın kafasının kopmasını bekliyor bunu anladım. Ben tüylerinde toz görünce veterinere koşuyorum nerdeyse, üçüncü kattan düşmüş hayvan. Üçüncü kat!

yusufkti

Arkadaşlar veterineri aradık dedi ki; ayağı doku zedelenmesi olmuştur dedi ve korkmuştur dedi . Eğer bu ayak toplallaması 2 gün içinde bitmez ise gelin dedi. İlginiz için teşekkür ederim ama ben sorumsuz insan değilim bir çok insan kediyi balkonda bıraktığını söylüyor ama öyle değil kedim kuytu köşelerde uyumayı çok seviyor o yüzden evde onu bulmak biraz zor oluyor balkon kapısı açık zaten havalandırma amaçlı. Kedi büyük ihtimalle kuş gördü ve yakalamak için zıpladı. Ama ben sorumsuz bir insan değilim...

Zeke

Hahahah abla abla:))
Bundan sonra önlemlerini alacağına eminim artık. Bir de yarın gösterirsen için daha rahat eder, birşey olacak mı diye korkmazsın...

Kedine şimdi yaş mama yedirmeyi dene, varsa ödül maması ver. Şımart biraz kendine gelsin yavrucuk