Yemiyor :(((

GamzeUmucu

Arkadaşlar merhaba 9 aylık köpegim var bana geldiği günden belli hep iştahsız mama yemek istemiyor ev yemeklerine mama ağırlıklı hazırlıyorum yine yemiyor şimdi mamamız bitti alamadım dün tavuk haşladım pirinç falan koydum yedi bugün kuzu eti haşladım yüzüne bile bakmıyor aç ama yemiyor deli edecek valla beni ne yapmalıyım:((

15 CEVAP

Anonymus552223

Sahibi henuz ceninken ayırırsa boyle problemler normal. Hadi sahibi cani, sahiplenen kisi nasil kucucul bebenin annesinden koparilmasina izin verir. Ben bu gerizekaliligi acgozlulugi daha once de duydum guya kopekler sahiplerine aliissin diye anne sutu icmeden ayriliyormus. Tabi annenin psikolojisini dusunemiyorum bile. Eminim hasta edene kadar tekrar tekrar dogurtmaya devam etmistir. Bu pislikte emegi gecen herkesten tek tek tiksiniyorum.

GamzeUmucu

@epiglottis size katılıyorum haklısınız o kişileri hicbir şekilde tanımıyorum yakınımız olan kişide düşünememiş sanırım ki aileside istemedi 1 saat yanında tutamadı barınağa veya başkasına vereceğini söyledi bizde cinsi gereği (pitbull amstaff) çok kötü insanların eline düşüyor çok işkence çekiyorlar göz göre göre böyle birşey izin veremezdik hiçbir köpek bilgimiz yoktu ilk köpeğimiz alıp bakmaya karar verdik mümkün olduğunca iyi bakmaya çalışıyorum fakat sanırım anne sütü almadığı için hep bir eksiklik oluyor ve yememesi artık beni çok zorluyor üzülüyorum:(

Anonymus552223

O kisi bu pislige hala devam ediyor mu? Boyleleri 2 ayda bir dogursun daha cok para kazansin diye sut icirtmeden satiyo bebekleri. Sikayet etmek veya boseyler yapmak istiyorum

Anonymus552223

Anneyi de hasta edip ormana sallar sonra.

Anonymus552223

Off off.. uretip uretip oldurtuyorlar zaten kopek dovuslerinde. Çinlilerden farki yok bunlarin. Acirlar mi anneye yavruya

GamzeUmucu

Evet ne yazık ki öyle :(

Ne zaman geldi size yeni geldiyse normaldir

GamzeUmucu

Hayır 1 haftalıktı geldiğinde

Anonymus552223

Annesi mi yoktu?

GamzeUmucu

Hayır annesi vardı annesinin sahibi erken ayırmış önce bizim bi tanıdığımız sahiplenmişti onun ailesi istemeyince biz aldık

sekerfare21

Uzun yürüyüşlere çıkarıp denediniz mi? Sürekli yorup, acıktırıp ôyle deneyin. Önünde her zaman yemek olmasın.

GamzeUmucu

@sekerfare21 açıkçası şu sıralar uzun yürüyüşler yapamıyoruz ama mama kabını hiç kaldırmıyorum anne sütü almadığı için gelişimi geride kaldı biraz kendini toparlasın diye sürekli mama kabı dolu oluyor

Ayseenur10

Kusma sorunu hala devam ediyor mu? İkisi birlikte sağlık sorunu olduğunu gösterebilir

GamzeUmucu

Hayır kusma kalmadı

GurkanKont

Mamanın yanında yaş mama ile karışım yapıp denediniz mi ? Mesela mamanın içeriğinide dikkat etmelisiniz kuzu etlileri tercih ederseniz yiyeceğine inanıyorum . Normal yemek vermeyin mamaya yaş mama karıştırın yedi yedi yemedi alın önünden ve bir sonraki öğün tekrardan deneyin sonra yedi yedi yemedi akşamw bırakın elinde sonunda çok acıkınca yiyecektir . Bir kere yedimi devamı gelir ama dediğim gibi mama olarak ND öneririm