Erkek Kedi Memesinde Ki Lekeler

ygiz_mrtt

Kir mi, akne mi, parazit mi, tümör mü tam olarak bilemedim. Bir fikriniz var mı?

6 CEVAP

ZehraBulutt

Ne olduğunu anlamadım ama kedinizi rahatsız etmişe benziyor. O bölgeyi epey yalamış herhalde emziren kedi gibi açılmış tüyler, benimkilerin memesini zor bulurum arasam hiç görünmüyor tüylerin arasında.

Kedi aknesine benziyor ama memede olur mu acaba?

ygiz_mrtt

Ben de ona taktım biraz ama akne benim bildiğim mama kabında ki bakterilerden dolayı ağız çevresinde oluyor. Ama kum kabından da bulaşırmı bilemem. orayı aslında daha rahat gözükmesi için ıslak mendil ile ben açtım ama 2 memesi diğer memelerine kıyasla daha rahat farkedilebiliyor. Ama ıslak mendil ile dediğim gibi temizledim ama geçmedi bu açıdan akne olabilme ihtimali de var çünkü akne de o kadar kolay ayıklanmıyor. Dili çenesinin altına değemediği için akneler orada birikiyor ama kendisini sürekli temizleyen bir hayvanda kir oluşma ihtimali de bana pek yakın gelmiyor. Belki de alerjiktir ve bu yüzden yediği mamadan kaynaklıdır(balıklı) ama benim bildiğim alerjide başka belirtiler de oluyor internetten de araştırma yapmaya çalıştım ama dişi kedilerde emzirme sonrası oluşan tümörler ile ilgili sonuçlar çıktı ve bu da kısır bir erkek kedi için pek yardımcı olamaz.

ZehraBulutt

Karnının alt kısmıysa ordaki memeler daha açık olabilir göbekten dolayı.

Veterinerinize de atın isterseniz fotoğrafı.

Hocam aynısını az önce benim erkek kısır kedimde de fark ettim, nasıl sonuçlanmıştı sizde?

Sonuç neymis

Merhaba

Meme çevresi yağ kanallarının en yüksek olduğu yerlerden biri olduğu için daha çok kirleniyor. Özellikle en üst iki memesi tam temizlenmeyebilir. Boynunu oraya tam çeviremediği için.

Crystalin,DR. Animal gibi solüsyonlar alarak siz temizleyebilirsiniz.