Kedime Şurup İçirmekte Çok Zorlanıyorum

farug

Merhabalar
Oğlum mikrop 4 yaşında bir tekir. Zaman zaman rahatsızlıklarından dolayı şurup içirmem gerekiyor veteriner tavsiyesi ile ama çok zorlanıyorum. Güzellikle peşinden gidiyorum olmuyor. Sarıp sarmalıyorum, nasıl bir kuvvet ki o da işe yaramıyor. Güç bela ağzına ilacı enjekte edince iğnesiz şırınga ile, ağzını köpürtüyor. Boğazına bir miktar gittiğini ummakla kalıyorum. Sarıp sarmalayınca çok direniyor, kendine zarar verecek diye endişeleniyorum. Ne yapacağımı bilemedim. İlacı içmese iyileşmeyecek. Rahatsızlığımız öksürük bu arada

6 CEVAP

bademthecatt

Ben ilaç içirirken kapalı balkona alıyorum saklanıp kaçamıyor sevip sakinleştiriyorum sakin olmanız lazım siz tedirgin olunca onlarda oluyorlar daha sonra ensesinden yavaşça tutup ağzını açtırıyorum bi yandan da yandaki dişlerin arasından şırıngayla yavaş yavaş veriyorum birden sıkmayın ben bu şekilde yapıyorum ilk kural sakinleştirmek bence

Antibiyotik surup kullandigimda ayni sorundan muzdariptim. Eger agzina enjekte ederseniz kopurtur heryere kopuk seklinde cikarir agzindan akar. Bir kisi azgini acik tutacak siz de biraz ileriye dogru yapacaksainiz ama bogazina kacmasin dikkat edin

ZehraBulutt

Aynen bademin dediği gibi, saklanacak kuytu yerler olmayan bir odaya koyun. Ensesinden sıkıca tutup kafasını yukarı kaldırın, enjektörü arka dişler arasından sokup boğazına yakın bir yerden sıkın ilacı, ağzının ön kısmına verirseniz çıkarıyorlar. İlacı yutana kadar ensesini bırakmayın ve başını yukarda tutun, bu şekilde yutmaktan başka çaresi kalmıyor. Size yardım edecek biri olursa daha rahat olur ama tek başınıza da yapabilirsiniz.

psabrk

Yaş mamasına katıp vermeyi düşündünüz mü ?

psabrk

Geçmiş olsun bu arada umarım en kısa zamanda iyileşir ufaklık.

farug

Bricanyl diye kokulu bir şurup, anlıyor yaş mamaya katınca