Ne Kadar Tüketirler ?

Fatmakrkmz

Bir yavru kedi aylık ne kadar mama tüketiyor. Kg olarak kuru ve yaş mama için bilgilendirebilir misiniz ? Aynı zamanda diğer ödül çubukları ya da vitaminleri vs neler kullanılabilir yavru bir kedi için ?

5 CEVAP

psabrk

Günde 60-70 gram felan tüketse ayda 1800-2000 gram mama tüketmiş olur.
Yaş mamayıda yavru kedi yaş maması alın günde 2-3 öğüne bölerek verebilirsiniz.

psabrk

Vitamin konusuna gelirsek bir kediye fazla vitamin verme taraftarı değilim maalesef.
Ödül çubukları olarakta sıvı ödüller çok güzel oluyor Me-O güzel bir sıvı ödül maması.

bademthecatt

2-3 kglikleri tercih edebilirsiniz

Fatmakrkmz

Kedi geldiğinde daha yeni kuru mama yiyeceği için çok büyük paket almak istemiyorum belki sevmeyecektir diye. Sizce kaç kg lık almalıyım ?

1.5 kg kuru mama 1 ay gidiyor ortalama. Hergün 100gr yas mama yese haftada 7 paket yas mama ayda 30 paket civari.