Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Göğüs tasması kullanımı,hangi tasma çeşidini tavsiye edersiniz?

fatmatina
fatmatina

10425


Arkadaşlar merhaba kedim 3,5 aylık aşıları bittiği için yakın zamanda dışarıya bahçeye çıkartıp gezdirmek istiyorum ancak göğüs tasması hangi çeşit iyi olur bilemedim direk gövdesini saranlar daha güvenli görünüyor kullanan arkadaşlar bilgi verebilir mi ve alırken ölçülerine nasıl karar vermek gerekiyor?


22 Cevap

miss_fby
miss_fby

574


Merhaba, ben üst taraftaki göğüs tasmanından kullanıyorum, trixie idi markası sanırım, oldukça da memnunum. Alt taraftaki tasma çeşidini kullanmadım hiç, ama sanki kediyi rahatsız edecekmiş gibime geliyor.

drugfordeath
drugfordeath

2092


yavru kediler için ilk resimdeki tasmayı almalısın

drugfordeath
drugfordeath

2092


diğeri bende var ve çok rahatsız kedim ondan nefret ediyor :/

fatmatina
fatmatina

10425


Bana da o daha güvenli ve rahat gibi geliyor ama emin olamadım peki ölçülere nasıl karar verdiniz tahmini mi?

KediKasik
KediKasik

844


Her kediye oluyor o boyun kısmında ayarı var. Yavruysa kırmızısı daha güvenli ama üstüne tam oturmayıp çıkma gibi durumları var. 2 tasmada bende vardı üstekini kedime küçük geldiği için arkadaşıma hediye ettim alttaki var şuan bende her kediye oluyor. Üstekini takmak çok zor alttaki için takmak zor ama kedinin dikkatini dağıtınca kolay. Üstteki 50 lira alttaki 20-26 arası değişiyor

KediKasik
KediKasik

844


Üsteki s, m ve l bedenleri olarak değişiyor kedi büyüyünce küçük geliyor. Alttaki her bedene uygun kediyi de çekiştirmeyince rahatsız etmiyor. Benim kedim üsttekinden acayip rahatsız olmuştu. Çünkü sırtı sarıyor ve hareketini zorlaştırıyor. Boyun kısmı da kafasını sağa sola çevirme konusunda zorlaştırıyor. Yere yatınca rahatsız hissettiriyor ve yuvarlanamıyor hareketini kısıtlıyor. Alttakinde böyle bir durum yok.

KediKasik
KediKasik

844


Trixie hem alttakini hem de üstekini üretiyor. Veteriner ve pet shoplarda genellikle alttaki bulunuyor üstteki internertte var genellikle.

KediKasik
KediKasik

844


İkisi de güvenli. Göğüs saranlar daha kaliteli gibi gözüküyor ama kediyi bunaltıyor. Kedi büyüyünce ona sığmıyor. Ayarlanabilen bölgesi az olduğundan her kediye olmuyor. Alttakinin pek bir problemi yok.

fatmatina
fatmatina

10425


Çok teşekkür ederim cevaplarınız için kafam daha da karıştı detaylı anlatımınızdan sonra:)

KediKasik
KediKasik

844


Ne demek efendim :). Üstteki s, m ve l olarak ayrılıyor onu alacaksanız s alın yavruya. Alttakinin belirli bir boyutu yok ayarlanabiliyor. Üstteki genelde 50 lira alttaki 20-26 arası değişiyor. Üsttekinde tam rahat hareket edemiyor. İsterseniz daha da detaylı anlatıp kafanızı bulandırabilirim :)

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
1613 Görüntüleme
22 Cevap
0 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor