Kedim Kuru Mama Yemiyor? Nasıl Alıştıracam?

JeRim

2 ay önce mama (royalcanin)bitmişti yoğundum mama alamadım yerine 3 gün boyunca tavuk verdim normalde de haftanın 3 günü tavuk yer ama o gün bugündür mamaya elini sürmüyor yemeğine azıcık karıştırıyorum kokluyor yine yemiyor mamayı değiştirdim(n&d) azıcık yiyor ne yapmalıyım

5 CEVAP

velicankaya

Ev yemeğinin yüzünü göstermeyin aç kalınca mecbur yiyecektir

poughkeepsie

Yaş mamanın (tavuk et vs ne veriyorsanız) içine kuru mamayı azar azar katarak gittikçe kuru mama miktarını artırın. Bi anda geçince canları çekmiyo doğal olarak :)

poughkeepsie

Ay yemeğine azıcık karıştırdım yemiyo demişsiniz pardon dikkatli okumamışım

JeRim

@poughkeepsie sorun değil, teşekkürler yine de

JeRim

@velicankaya peki kaç gün ısrar eder sonunda yer ama dimi ayrıca dışarı çıkıp gezer aç kalınca enerjisi düşmesin?