Kaç Aylık Nasıl Bakılır

AhmeetG

Arkadaşlar merhaba gece nöbet tutarken bir anda köpek çığlıkları yükseldi nöbetim biter bitmez etrafa bakmaya gittim ve bu yavruyu buldum kaç aylık ve nasıl bakılır öğrenmek istiyorum yeterince büyüdüğü zaman askeri köpek olarak yardımcı olmasını isterim yaz ayında olsakda gece ve sabah soğuk oluyor yardım eder misiniz lütfen şimdiden teşekkür ederim

12 CEVAP

Anonymus552223

Nasil tatli bisey, anneler gunu hediyesi olmus size

Cansumuezza

Maşallah nasıl güzel ya annesi yok mu etrafta emin misiniz

Anonymus552223

Masallah. Bana da annesi vardir gibi geldi bayagi tombik. Ama kipekten hic anlamiyom kac aylik oldugunu bile tahmin edemiyorum.

TATA4242

Şuan havalar epey uygun hale gelmeye başladı,yani şu sıralar kapalı veya açık yerde durabilir.Ginede gece dışarıda durmasın bazen soğuk oluyor.Bana 2 aylık gibi geldi ve büyük ihtimalle annesine birşey olmuş,yani bunu kilosundan anlayabiliyorum.Ginede ara sıra bulduğunuz yere bakın,köpek sizin korumanızda bulunsun,ancak annesi gelirse sizin için çok daha iyi olur.Çünkü askeriyede bir köpeğe bakmak hiç kolay değil.Genel olarak 2 ay bitince süt emmeyi azaltıyorlar ve 10-12 haftadan sonra sütten kesilmeye başlıyorlar.Yani eğer tahminim doğruysa (buradan yaşını bulmak epey zor)Şuan köpek 2 aylık ve mama verdiğinizde yemeye çalışması lazım.Yaklaşık 1 ay sonra tam olarak mama yemeye başlar.Bu sebeple sıvı gıdalar (yaş mama süt tozu veya süt gibi gıdaları kuru mama yanında verin)Fotoğrafda gördüğüm kadarı ile sanki dış paraziti var gibi geliyor.Bunun içinde vet.hekimin ilaç vermesi lazım,dış parazit epey sıkıntılı bir durum ve bu iç parazit manasınada geliyor.Çünkü daha çok küçük olduğu için insanlar için olan ama hayvanlar için kullanılan parazit ilaçlarını önermek mantıksız olacaktır ve gine küçük olduğundan parazitler onun için daha risklidir.Gençlik hastalığı gibi risklerde mevcut yani bir anda hayatını kaybedebilir.Bu sebeple çarşı izni(korona sebebiyle iptal) olabilir,bir şekilde vet.hekime muayene ettirin.

AhmeetG

Evet emin olmasam kesinlikle almazdım zaten asker olduğumdan dolayı ona ayıracak vaktimde olmazdı ama annesi olmayınca sıcak bir yer ve beslenmesi konusunda sorumluluğunu aldım

AhmeetG

Öncelikle yardımınız için çok teşekkür ederim çarşı izinlerimiz kapalı olduğundan üs rütbedekiler bizim çarşı ihtiyacımızı karşılıyorlar hatta çoktan birkaç paket süt istedim ancak dışarı çıkartmam imkansız ve tabi veterinerin içeriye girmeside kışla içerisinde veteriner olmasına rağmen sadece askeri köpekler ile ilgileniyor benim terhisim ağustosun 25 inde o zamana kadar askeri belgesini çıkartabilirsem çok güzel olucak tabi ki annesi için etrafa bakıyorum bulduğum yerlerin 2 km çapındaki dairesel noktalara küçük çubuklar dikerek çevreledim 2 gün sonra alanı daha fazla büyüterek bakınacağım olumsuz sonuç olmasına müteakip sahiplenmiş olucam ve evime götüreceğim

AhmeetG

Maşallah diyin bari ???? bana yardımcı olabilir misiniz acaba?

velicankaya

Ortalama 1, 2 aylık felan dişlerinin fotosunu atarmısınız

AhmeetG

Annesi hiç olmamış değil zaten arkadaşlar şuan yok etrafta tek başına kalırsa büyük ihtimalle (Allah korusun) asker jiplerinin altında kalıcak yardım için buradayım

Anonymus552223

Sut kedileri ishal yapiyo ama acaba kopeklerde de bu etkisi var mi? Haslanmis tavuk falan da yiyebilir bence

TATA4242

@epiglottis evet laktozun sindirimi zor ama sütten kesilmeyen hayvanlarda laktaz üretimi yüksek olduğundan bunu dönüştürüyorlar yani sindirimde sıkıntı oluşturmuyor.Zaten bu sebeple 1 ay kadar süt kullanılmasını söyledim,çünkü köpek 2 aylık gibi geldi ve tam sütten kesilme yaşı 3 aya kadar sürüyor.
Laktazı kısaca bahsedersek
Laktaz vücut tarafından üretilebilen, genellikle süt ve süt temelli ürünlerde bulunan laktozu (süt şekeri) glukoz ve galaktoza çeviren bir enzimdir. Yeteri kadar laktaz üretemeyen kişilerde, laktozu sindirme zorluğu meydana gelir. 3 aydan sonra ise yani sütten kesilme 12 haftadan sonra laktozsuz süt kullanmak lazım.

TATA4242

@AhmeetG ben teşekkür ederim,annesi bulunamaz ise, sizin en iyi şekilde bakacağınıza eminim.