Köpeğim Puding Kıvamında Kaka Yapıyor

ozgurveumut

Merhaba.
2 aylık king charles yavrum var.
Royal canin özel ırk tavuklu mama kullanıyordum ancak mama kalitesinden dolayı N&D bal kabaklı ve kuzulu mamaya geçmek istedim.
Önüne koyduğumda direk yedi yeni mamayı eskisiyle karıştırıp vermedim
Önceden katı olan dışkısını birkaç gündür puding kıvamında yapıyor nasıl iyileştirebilirim acaba.
Ayrıca mama odaklı olduğunu düşünüyorum eski mamaya mı dönmeliyim

7 CEVAP

gizemaslan

Aşamalı geçmediğiniz için ishal yapmış büyük ihtimalle, mamayı değiştirmeyin devam edin ancak köpekler için ishali düzelten sebzeler kedilerle aynı olur mu bilmiyorum patates haşlayıp verebilirsiniz bilgisi olanlar yazacaktır geçmiş olsun şimdiden

ozgurveumut

Ben de öyle düşünüyorum enerjisinde iştahında ve su içmesinde bir problem yok çünkü.
Teşekkür ederim.

En az 7 gün boyunca eski mamasıyla karıştırarak vermeniz gerekiyordu ishali o yüzden olmuştur

ozgurveumut

Bundan sonrası için ne yapmam gerekiyor peki

gizemaslan

kaç gündür yeni mamayı veriyorsunuz daha 1-2 gün olduysa %75 eski %25 yeni mamayı karıştırarak 1-2 hafta süreyle geçiş yapın

gizemaslan

1-2 hafta olduysa aynen devam edip patates falan verip ishalini toparlamaya çalışabilirsiniz geçmeyip devam ederse veterinere yazın bize bir şurup vermişti 2 günde düzelmişti ishali

ozgurveumut

5 gün kadar oldu karıştırarak denediğimde burun kıvırmıştı yememişti direk yeni mamayı koyduğumda yemişti sorun olmaz diye düşünmüştüm.
Deneyeceğim yarın sabah itibariyle