Vanlı Bi Ankaralı

Yagizsolakk

Başlıktaki gibi karmaşık bi durum sizce ankaramı van mı ? Beyaz olanı?

24 CEVAP

Yagizsolakk

Sahiplendiren kişide ankara diye verdi annesi hala o kişide yani parayla ticaretine karşı bi insandan aldıgım için bedevaysa soke(sokak kedisi) mantıgına aykırı bir durumdayız ha fark edermi etmez inşallah yakında siyahla çiftleştirip sahiplendireceğim.
1i kuzenime diğeride 14yaşındaki goldenini vefat ederek kayıp eden can dostuma gidecek.zaten askerken beslediğim raziyem vardı ilk dogumda 3tane dogurdu 1i ölmüştü tahminim 2/3 yavrumuz olur ilkinde.

Yagizsolakk

Birde dip not patileri gerçekten iri ve pofuduk bir kedi maşallah deyün lütfwn mantar belasıyla ugraştık çok nazara geldik teşekkürler cevaplar içinde

Yagizsolakk

Tabi ki de talep edildiginden ve kısırlaştırmanın bi nebze karşısında olmamdan ötürü(1 kez dahi olsa bunu yaşamalarını istemek.) Zaten ticari bir amacımın olmayışınında altını çizmek isterim. Çiftleştirip evden neden mi yolluyorum bu tarz bi soruyu şaşkınlıkla karşılarım çünkü evimde 2 kedim var ortalama dogumdan sonra 4-5-6 kedimin daha olması beni sarsar ve ciddi anlamda da bunu istemem. Malesef vet.hekim masraflarını karşılayan bi sistemimiz olmamasıda buna etken bir durum aslında. Hediye gibi bi düşünceden ziyade daha önce sahiplendirip ölümleriyle sonuçlanmış bu davadan sonrasında yabancı kişilerle muhattaba geçmez okdum. Hediye etmek gibi bi durum degil. Şunu anlayalım artık ve kalıplaşmış cümlelerden sıkıldım ben gerçekten.!!!!
BEN KEDİLERİMİN DOĞUM YAPMASINI İSTİYORUM.AKRABAĞLARIM DA BİRER KEDİ SAHİBİ OLMAK İSTİYOR. HEDİYE GİBİ Bİ DÜŞÜNCE DEĞİL KURDALE BAGLAMAYACAGIM KEDİLERİN ÜZERİNE SONUÇTA. UMARIM İFADE EDEBİLMİŞİMDİR KENDİMİ Kİ HİÇDE MECBUR DEĞİLKEN İFADE ETMEYE KENDİMİ.

hayvansever_

Benimde kedim ankara ama ankaralar daha çok yüzünden net anlaşılıyor. Vanla ankara vücut tipi olarak benzer zaten buradan biraz zor anlamak.

Yagizsolakk

Gözlerini attım lakin yüklememiş sınrasında yüklenebiliyorsa yükleyeyim?

bbeyzvv

https://www.google.com/amp/s/listelist.com/cins-kedi-hastaliklari/amp/

ankara ve van kedilerinde %90 genetik sağırlık var ayrıca bilimsel bir şey bu

Esraesngl

Van kedisi sahibi olarak; gözleri mavi kehribar- mavi mavi kehribar kehribar olabilir. Benim kedi kehribar kehribar. Ankara kedisi mavi yesil tonlarında oluyor diye biliyorum. Birde yüz tipi ve goz tipinden de anlayabilirsiniz. Ankara kedisi biraz daha agresif olduğunu biliyorum bir de..

Siyammm

Yaw yetteeeer !! Gri kediye mavi Rus, uzun tüylüye Norveç, beyaz kediye ankarara,Van demeyin beyaz bir tekirde olabilir. Van kedisi koruma altında her beyaz kedi Van ankara değil

Yagizsolakk

Herkese zaman ayırdıgı için teşekkürler