Mama Yememe

psabrk

Merhaba arkadaşlar
Cidden çıldırcam artık eski maması kötüydü yeni bir kuru mama aldım buradaki önerileride dikkate alarak
Ama şimdide eski mamasını yiyor yenisini yemiyor üstelik ikisine karıştırarak veriyorum aralarından eski mamasını seçiyor.
Ne yapmamı önerirsiniz ?
Maması N&D Düşük Tahıllı Balıklı
5kg aldım bide :/

10 CEVAP

ZehraBulutt

Bazı kediler nd sevmiyor sağlıklı olduğu için sanırım. Nd kedilerde brokoliye tekabül ediyor herhalde :) İnşallah inadını kırarsın, daha yeniyniş alışır bence.

ZehraBulutt

İnan farketmedim bile aynı kelime iki kere olunca beyin birini eliyor galiba :)

gizemaslan

Valla benim kedim bebekliğinden beri ND yiyor hiçbir zaman iştahlı yediğini görmedim, doyacağı kadar yiyip bırakıyor bence doyurucu bir mama siz geçiş dönemine dikkat edin ishal olmasın daha sonra illa ki acıktıkça yiyecek ND'yi

ZehraBulutt

Ben de ufaklığa 5 kilo kuzulu nd aldım o da sevmedi elimde tabak peşinde koşuyorum resmen yesin diye, gidip abisinin kısır mamasını yemeye çalışıyor. Ben de kısır mamadan biraz karıştırıp veriyorum o şekilde yiyor. Ama seninki seçiyormuş içinden, inşallah zamanla alışır. Bir süre sadece nd'yi tabakta tutmayı başka bir şey vermemeyi denedin mi?

psabrk

Açıkcası daha 2 gün oldu mamayı alalı.
Yaş mamayla bile karıştırdım yemedi.
Ama inat ediyor bundan sonra karar verdim zaten tabakta duracak başka bir şey vermeyeceğim içimde gidiyor ama mecbur.
En azından daha sağlıklı ve sağlıklı beslenmesini istiyorum :/

psabrk

Sağlıklıyı iki kez yazmışım ahahsh Daha sağlıklı ve iyi beslenmesini istiyorum*

psabrk

İnşallah kırarız inadını benim suçum hep mama yemedikçe ne istediyse verip şımarttım :d
Ahahsh öyle oluyor aynen :d

GlsmKrpk

Benimki kuru mama sevmez , et sevmez , ciğer sevmez, tavuk yiyordu artık onuda yemiyor baya sorunlu yeme konusunda .
ND elma domuzlu'ya bayılıyor. Değiştirme imkanınız varsa bi deneyin derim

psabrk

@gizemaslan bende öyle düşünüyorum bu aralar ısrarla koklayıp gidiyor :d bakalım yiyecekmi inşallah yer ^_^

benim kedim yaş mama yemek istemiyor ilk başta bende suyunu hafif dişlerine dokunduruyorum tadını alınca bayıla bayıla yiyor siz de nd kuru mamayı yarıya bölüp ağzına atabilirsiniz belki alışır