Yaş Mama

Bariscanli42

Kedime reflex tavuklu yaş mama aldım ne zamanlarla vermeliyim kedim 7 aylık ve mamanın markası iyimi

2 CEVAP

jamesdeen

Öncelikle iyi bir marka değil bunu söyleyeyim.
Haftada 2 gün verebilirsiniz.
Ayrıca yaş mamayı bölerek verin, mesela örnek vereyim 85 gramlık bir yaş mamayı 2'ye bölerek vermeniz gerekir. Örneğin Pazartesi ve Perşembe günü bizim yaş mama günümüz.
Bir yarısını pazartesi, diğer yarısını perşembe veriyorum.
Ama o yarısını çok iyi saklamanız lazım, hava alırsa buzdolabında olsa dahi bozuluyor çünkü. İyice kapatın ağzını, streç filmle falan sarabilirsiniz

Günde 100 gr veya 100gr lik paketi ikiyr bolup 50 ve 50 seklinde 2 gun. Yani haftanin 7 gunu yemesi gerek. Fakat kullandiginiz marka iyi icerige sahip degil. Ve kedinizin 2-3 gunde bir dislerini fircalamayi unutmayin.