Erkek Kedi Kısırlaştırılması

zeynepakar47

Erkek kediler kısırlaştırılmasın, ömrü kısalır gibi yazılar gördüm ve böbrek hastalıklarından da tırsmıyor değilim. 6-7 aylıkken kısırlaştırmayı düşünüyordum ancak tereddütteyim şu anda. Kısırlaştırmadan sonra da beslenmesi nasıl olacak bilemiyorum.

6 CEVAP

Kurter

Normal.mama da yer ama zararı yoktur sadace şişer kilo alır arkadaşında ded8gi gibi kısırlaştırılmış mamaya geçersen daha güzel olur genelde somonluyu severler

Linsenpai

Kedilerin uzun ve sağlıklı bir hayat geçirmeleri için kısırlaştırılmaları çok önemli. Özellikle kısır olmayan erkek kedilerde testis kanseri sık görülüyor. Etrafı işaretleme ve bas bas bağırma dışarı çıkmaya çalışma olayı gibi huylar da yer ediniyor malesef. Erkek kediler sürekli kızgınlıkta oluyor ev ortamı sıcak olduğu için. Bu da onu sürekli strese sokar. Kısırlaştırmanız en iyisi. Zaten erkek kedilerin ameliyatı daha kolay olduğu için çabuk iyileşiyorlar.

Linsenpai

Kısırlaştırdıktan sonra da kısır kedi mamasına geçmeniz gerek obez olmaması için

Kurter

Dişiler 4 5 ay da erkekler ise 5 6 ay içersinde kisirlastirilirsa çok iyi olur kızgınlık dönemine girmeden kısırlaştırma çok iyi olur

zeynepakar47

ben orijen ya da acana düşünüyordum onlar hayatın her evresi için deniliyor sonuçta. orijenin yüksek proteinini kaldıramayabilir diye acana olabilir diye düşünüyordum yanına gimcatin üriner sistem macunuyla bir sorun olmaz sanırım?

Ayseenur10

Direk mama markasına bağlamak doğru olmaz ama dediğiniz gibi orijen acana yüksek proteinli mamalar olduğu için idrar tıkanıklığı riskini arttırabilir, biz nd kullanırken 2-3 kez yaşadık bu sorunu. Benim anladığım yine proteini yüksek ama tahıllı mama kullanmak gerekiyor bu soruna yatkın kedilerde