Kedi Kumu Hakkında

ceydacorek

bir de kedi kumu tavsiye eder misiniz güzel topaklaşan ve mümkünse tozlaşmayan?

14 CEVAP

TATA4242

Yani benim için önemli olan sadece toz,siz çok farklı kriterler arıyorsanız bilemem.Parfümlüymüş,çok iyi koku tutuyormuş,çok iyi topaklanıyormuş vb.bunlar benim için ikinci planda.Çünkü en önemlisi toz.Hayvan günde ortalama 5 kez bunu kazıyor ve soluyor.Benim şahsi görüşüm bu şekilde :)

TATA4242

Ever Cleane en yakın kumlar;
Relation Naturel
Tigerino Canada
Feles Ultra
VanCat G160
Signor Gatto
Sanicat Sani Clean
Akkum Aktive
Gardenmix Aktif Karbonlu
Yakın dememin tek sebebi toz konusu.Kullandım mı hayır kullanmadım.Sadece, çok önceden araştırdım ve sizinle paylaşıyorum.Eğer toz çok ise bu sebeple beni suçlamayın.Tüm kaynaklarda benzer yorumlar var.Mesela bende Proline Extra aldım tozsuz diye,tamam tozu az ama yani şantiye kumu gibi,burnumu acayip rahatsız ediyor.Deneyip görmek lazım.

TATA4242

noble cat litter bu iyi diyorlarda,millete pelet diye diye bentonite döndüm,yanarım ona yanarım.O kadar süre pelet kullan sonra 1 hafta yerleri temizle,dışkıyı parkeden temizle,en son pelet benim için bitti.Kedi resmen devrim bayrağını dikti :):)Kusura bakmayın(özür dileyerek)çakal şimdi mutlu mesud sıçıyor.İyiliğini düşünende kabahat kendi bilir.Kedi anlamıyor,bari burada isyan edim dedim Sjsjsj

Kuzucansu44

Ever Clean var ama o da hayvan deneyi yapıyormuş. Ben Ever Clean kullanıyorum ama değiştirmeyi düşünüyorum. Daha önce deneyip memnun kaldığım Reflex var. Açık yeşil olanı. O da Ever Clean kadar olmasa da iyi bir kum.

Suraemir

Quik çok güzel topaklanıyor bence dağılması çok az aşırı sallayınca dağılıyor haliyle ve tozutması çok az diye bilirim

nervouscat

Katılıyorum quik'in performansı demediklerim arasında en iyisi

nervouscat

Reflex denemedim belki o quikten iyidir

hayvansever_

ben ever clean kullanıyordum woow plus kuma geçtim çok daha iyi ever cleanden. Öncesinde reflex kullanmıştım pek memnun kalmadım. Birde arama motorundan kum tavsiyesi diye aratırsanız bir çok şey yazıldı

GlsmKrpk

Ever Clean baya pahalandı almamak için bir çok kum denemesi yaptım topaklanmaları iyi olsada en tozsuz denilen bile toz çıkarıyordu. En son LindoCat aldım aralarında en tozsuz olanı diyebilirim. Topaklanmasından da memnunum

lwb

pellet kum
naturalbastet ya da noble cat litter

lwb

ben de ilk aldığımda bi hata yaparak aniden geçiş yaptım, kedim 2 gün boyunca tuttu.
en sonunda pellet altta fazla olcak şekilde üstüne yarısı kadar bentonit serptim, öyle öyle alıştı, bir haftayı bulmadı

Ceydayyavuzz

Proline guzel ve 20 litresi 38 lira ********da ama bence yol yakınken çam peletine alistirin kedilerinizi... satilan kumlar onlar icin sagliksiz...

lwb

tata yorumunuz silinmiş.

ceydacorek

Çok teşekkürler arkadaşlar tavsiyeleriniz için