Karın Ağrısı

poughkeepsie

Kedim mama değiştiğimiz zamandan beri kabızımsı. İlk günlerdeki kadar kötü değil ama şöyle anlatayım normalde 2 tek büyük parça dışkılarken şimdi 1 büyük 3-4 minik halde dışkılıyor. 2 kere zeytinyağı verdim ama daha da alıştırıp zayıflatmak istemedim bağırsak yapısını.
Onun dışında işemesinde azalma var demiştim 2 kere soru açmıştım belki denk gelmişsinizdir.
Son bikaç gündür de agresif. Yani ilgi istiyor onun da etkisi var sanırım ama sürekli miyavlıyor ne zaman yanıma gelse miyavlıyor uyanık olduğu süre boyunca 10 dakika bile susmuyor. Kısa kısa ama sık sık kızar gibi bağırıyor. Seslendiğimde de öyle cevap veriyor (şu şekilde: video
Ve son olarak karnının üzerine yatıyor. Geçenlerde burada biri sormuştu karın ağrısı vs diye benim kedim de böyle uyuyor demiştim araştırınca bu saydıklarımın karın ağrısı sebebi olduğunu öğrendim.
Cuma günü çıkma iznim olduğu için ilk iş veterinere gideceğim, ama daha önce karın ağrısı sorunu yaşayan var mı? Parazit aşılarını 2 ay önce olduk ve dışarı ile hiç teması yok, ondan olduğunu zannetmiyorum. Sizce neden olabilir? Çok kafama takılıyordu bu davranış değişikliği zaten bunu da okuyunca tam paranoyak anne moduna girdim ne yapabilirim onu rahatlatmak için?

6 CEVAP

rkor07

Bonocibo’nun probiyotiğini kullanıyorum ben veteriner tavsiyesi ile.. faydasını gördük.. isterseniz gidince bi sorun veterinerinize..

Hangi mamaya geçiş yaptınız ki? Kaka yaptığında kontrol edin poşetle, eldivenle katımı yoksa normal kıvamda mı

poughkeepsie

N&D'ye geçtik, kakası katı kıvamda ama zaten önceden de öyle yumuşak yapmıyodu çok bi fark yok

Her gün yapıyorsa kabız değildir zaten normalde de katı olması lazım

poughkeepsie

Teşekkür ederim ama mamadan mı kaynaklı bilmiyorum henüz, dediğiniz gibi veterinere danışcam :)

poughkeepsie

başka bilgisi olan yok mu ya