Yardım Eder Misiniz Lütfen

jamesdeen

Arkadaşlar 2 aylık kedim Bülent'i severken bir baktım patisine kum ve kaka yapıştırmış ilk defa böyle bir olay geldi başımıza.
2 tane sorum olacak buna dair.
1- Kumu az dökmemden dolayı böyle bir şey olmuş olabilir mi? Çünkü geçen sefer daha fazla kum dökmüştüm ve patisine yapıştırma gibi bir sorun olmamıştı.
2- Fotoğrafa bakın. Kedimin patisini temizlerken böyle bir şey gördüm. Patisinin kenarında tüy dökülmüş. Yara olmuş mu emin değilim ama kesinlikle tüy dökülmüş. Sebebi nedir ve ne yapmam lazım?

11 CEVAP

jamesdeen

Kedisine royal canin yedirdiğini söylediğinde linçlemek için bin tane kişi çıkıyor ortaya. Ama ben kedimin sağlığı hakkında endişelendiğimde tek 1 insan evladı cevap veremiyor mu?

NSukun

Batikonla temizleyin simdiliken yakın zamanda veterinere götürün baticon yoksa sirkeli su da olur ama baticon öyle pahalı bulumaz bişey degil edinebilirsiniz zaten evde bulunması gerekiyor sürekli. Bu bölgesel tüy dökülmelerinin çok fazla sebebi oluyor uyuz mantar stres ne olduğunu tam olarak fotoğraftan anlayamayız veterinerin görmesi lazım. Son zamanlarda strese girebileceği bir durum olduğu yolculuk yabancı kediyle karşılaşma eve misafir gelmesi gibi bir çok şey kedilerde aşırı stres kaynağıdır ve bölgesel tüy dökülmesine sebep olur. Mantar uyuz türevi hastalıklar genellikle ilk göz üstü kulak çevresi ve partilerde dökülmeye başlar ve yayılır

NSukun

Çok haklısınız isyan etmekte şu anda millet yavru kedisini çiftleştirmek için ilan açan birini linç etmek adına harcıyor bütün enerjisini soruyu soran kişinin de umurunda değil millet goygoya başlamış yazık böyle şeyler yüzünden gerçekten fikre ihtiyacı olan insanlar madur ediliyor

sekerfare21

Mantar olabilir, veterinere götürün. Kum en az 7 cm olmalı, üstünü kapatana kadar oynar kumla ve stres olur kapatamayınca.

jamesdeen

Teşekkürler dostum. İnsanlar bir garip cidden. Kedim kan kusuyor desem cevap vermeyecekler, ama birisi ''kedimi sincapla çiftleştirsem nolur'' diye dalga geçse herkes linç etmek için taramalı tüfekle siteye giriş yapacaklar

dilaraxx

Kum en az 7-8 santim olacak ben 2 pkt döküyorum

jamesdeen

Arkadaşlar şu yara niye olmuş niye tüy dökülmüş bir bilen yok mu ya. Bilmediğim için korkuyorum daha ilerleyecek bir şey mi bu ne

jamesdeen

Ya arkadaş bilen yok mu patisine nolduğunu niye tüy dökülmüş orda napmam lazım

bsesennn16

Morumsu bir kırmızılık varsa ve patilerinin altı da morumsu bir kırmızıysa dolaşım sorunu var bu kedinin. Acil veterinere git kalp sıkıntısı tüm organları iflas ettirir. Arkadaşımın başına geldi umarım faydam olur iyi aksamlar

NSukun

Yani fograftan veteriner bile teşhis koyamaz böyle durumlarda olabilecek tüm ihtimaller sıralanmış yukarda

gizemaslan

veterinere fotoğrafını atmanız en doğrusu olur :(