İç Parazit

suledoruk

İyi günler. İlk defa iç parazit damlasını kendim uyguladım derisine sıkmaya çalıştım ama daha sonra tüylere yayıldı.hep aynı yere sıktığım için sanırım. Etkisi olur mu yine de ?

25 CEVAP

ZehraBulutt

Shaco ne diyosun, damlayı yalayamasın diye ensesine damlatılıyo zaten zehir o. Kana karışıp öyle etki gösteriyor. Bilmediğimiz konularda yorum yapmasak mı acaba.

ZehraBulutt

Deriden emilim yoluyla, kremler nasıl işe yarıyorsa aynı mantık.

ZehraBulutt

Topical uygulama deniyor buna ilaç kullanım çeşitlerinden sadece biri, araştırırsan görürsün.

suledoruk

Ne kadar emin konuşuyorsunuz az önce iç parazit damlasının varlığından haberdar değildiniz. Sizin uyguladığınız yöntem neyse o doğrudur şeklinde yansıtmayın lütfen.dediğiniz doğrudur yada değildir ben damla en etkilisidir demiyorum ama bilmeden konuştuğunuzdan eminim

HaleSebnem

@Shaco bilgileriniz güncel değil. İnternetten araştırarak güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

suledoruk

Shaco iç ve dış parazit tek bir damla halinde uygulananlar bile var. çok fazla çeşidi var ve sorumu saptırıyorsun ben şuan onu sormuyorum!!

HaleSebnem

Ben yaptığımda da patisiyle ulaşmaya çalıştığı için aynı şekilde tüylerine yayılıyordu. Sorun olmaz. Sadece kendi kedine kurusun siz silerek müdahale etmeyin yeterli.

suledoruk

@halesebnem çok teşekkürler

HaleSebnem

@suledoruk rica ederim.

Shaco

iç parazit kediye hap veya iğneyle verilir damla şeklinde olan dış parazittir derisinde olan iç parazit kedinin midesinde bağırsaklarında oluşacak parazitleri engeller etle beslendikleri için pişsede ette parazit olabiliyor her türlü koruma amaçlı

suledoruk

Biliyorum ama iç parazit için etkili olucak damlalar da var.

Shaco

ondabeklenilen şey kedinin yalanarak aktarması ve bu çok etkili olmuyor diğer yolla doğrudan

suledoruk

“Yalanarak aktarmasında” anlatmak istediğiniz şeyi anlamadım ?

Shaco

sen şimdi damlayı damlatıyon kedi yalandığınıda damlayı almış oluyor ben öyle biliyorum

Shaco

peki ensesine damlattın damla nasıl kana karışacak ??? dış parazit damlası zehir şeklinde oluyor keneler ve pireler için burda ''iç parazitten'' bahseidyoruz iç parazit içteki parazit oluşumnu önlüyor