Acana Grasslands Mi Nd Quinoa Skin And Coat Mı?

mervegck06

Kedim için mama değişimine gideceğim çok tüy döküyor ve biz mantar belasıyla aylarca uğraştığımız içi deri problemi var. Kedim 1 yaşında kısır. Aşağıda iki mamanın da içeriğini belirtiyorum. Hangisi daha uygun?

16 CEVAP

TATA4242

Adamlar hidrolizeyi kurutulmuş olarak çeviriyor.Türkçenin azizliği :):)ne mubarek Türkçeki,dried ile hidrolize aynı anlama kurutulmuş anlamına geliyor.Dehydrated ne iştir ki buda yani dehidre etmek suyunun alınması sonucu oluşan üründe kurutulmuş olarak kabul ediyor.Arkadaşlar böyle birşey yok.Meal yazan ürünlerdede dehydrated işlemi yapılıyor :):)Nereden çıkmış bu kurutulmuş demek diye çözemedim.Yani bunlar Türkçede böyle geçmiyor.Bizim ülkemizin mubarekliği bu markaları iyi destekliyor.

TATA4242

Daha önce kullandığınız mama ve hangi mamayı kullanırken mantar oluştu?

TATA4242

Siz acananın Türkçesine bakmayın.
Raw grass-fed lamb (8%), fresh duck (8%), fresh whole eggs (8%), lamb meat meal (8%), whole herring meal (8%), turkey meal (8%), whole green peas, whole red lentils, whole chickpeas, lamb fat (6%), fresh wild-caught northern pike (5%), raw lamb liver (4%), fresh duck giblets (liver, heart, kidney) (4%), fresh turkey meat (4%), whole green lentils, whole pinto beans, whole yellow peas, pollock oil (2%), sun-cured alfalfa, dried lamb cartilage (1%), raw lamb tripe (1%), dried brown kelp, fresh pumpkin, fresh butternut squash, fresh parsnips, fresh green kale, fresh spinach, fresh mustard greens, fresh turnip greens, fresh carrots, fresh red delicious apples, fresh bartlett pears, freeze-dried liver (lamb and duck) (0.1%), fresh cranberries, fresh blueberries, chicory root, turmeric root, milk thistle, burdock root, lavender, marshmallow root, rosehips, enterococcus faecium.

TATA4242

İçerisinde balık olan hiç bir mamayı kullanmayın.Kedinizi kötü etkileyen o balık içeriği

TATA4242

Royal Canin hangi mamasıydı

TATA4242

Attığınız Nd serisinin içeriği ise
Fresh wild caught herring (18%), hydrolyzed herring (18%), pea starch, fish oil (from herring), quinoa seed (8%), flaxseed, dried coconut (2.5%), turmeric (2.5%), inulin, fructooligosaccharides, yeast extract (source of mannan-oligosaccharides), psyllium, calcium carbonate, dicalcium phosphate, calcium sulfate dihydrate, potassium chloride, sodium chloride, brewers dried yeast, glucosamine, chondroitin sulfate, marigold extract (source of lutein).

TATA4242

@mervegck06
Senin için diğerlerine göre biraz daha güvendiğim markalara baktım ve bu modellerini buldum.Acana ve Orijende balık veya tavuk içermeyen ürün bulamadım.Aradığım üründe hem tahıl hemde,balık veya tavuk olmaması gerekiyordu ve buldum.Sizin için tavsiye ediyorum;
https://www.farmina.com/tr/ked%C4%B0n%C4%B0z-%C4%B0%C3%87%C4%B0n/n&d-quinoa-ked%C4%B0-mamasi/437-skin-&-coat-quail.html

https://www.*******.com/fitmin-purity-delicious-geyik-etli-tahilsiz-yetiskin-kedi-mamasi-15-kg/

mervegck06

Teşekkür ederim. ND nin bıldırcınlısı alacağım :)

mervegck06

Peki ben birde mutamin organic somon yağı kullanıyorum. Onu kullanmamda sakınca var mı? Yoksa onu da mı bırakmalıyım gerçi 1 hafta oldu başlayalı ve çok ta hoşlanmadı hanımefendi

Acana'nın tüm mamalarını aldım beğenecek mi diye, beğendi hepsini ama kıllarında herhangi bir değişim farketmedim. Şu anda Wild Prairie yiyor kıl dökülmesi çok çok az, ama geçmişte deli gibi döktüğü de oldu bu mamayı yerken. Acana ve N&D dışında bir şey yedirmiyorum zaten. N&D de aynı şekilde kıl dökülmesini durdurdu diyemem hiçbir zaman.

mervegck06

Acana İçerik

Çiğ
Çayırda Otlayan Kuzu Eti (%8)
Taze Ördek (%8)
Taze Bütün Yumurta (%8)
Kuzu Eti (%8)
Bütün Ringa Balığı Eti (%8)
Hindi Eti (%8)
Bütün Bütün Kırmızı Mercimek
Bütün Nohut
Kuzu Yağı (%6)
Taze Serbest Avlanan Turna Balığı (%5)
Çiğ Kuzu Ciğeri (%4)
Taze Ördek İç Organları (Ciğer
Kalp
Böbrek) (%4)
Taze Hindi Eti (%4)
Bütün Yeşil Mercimek
Bütün Barbunya Fasulyesi
Bütün Sarı Bezelye
Kömür Balığı Yağı (%2)
Güneşte Kurutulmuş Kaba Yonca
Kurutulmuş Kuzu Kıkırdağı (%1)
Çiğ Kuzu İşkembesi (%1)
Kurutulmuş Kahverengi Yosun
Taze Kabak
Taze Balkabağı
Taze Yaban Havucu
Taze Yeşil Lahana
Taze Ispanak
Taze Hardal Yeşilliği
Taze Şalgam
Taze Havuç
Taze Kırmızı Lezzetli Elma
Taze Bartlett Armutu
Dondurularak Kurutulmuş Ciğer (Kuzu Ve Ördek) (%0.1)
Taze Kızılcık
Taze Yaban Mersini
Hindiba Kökü
Zerdeçal
Süt Devedikeni
Dulavratotu Kökü
Lavanta
Hatmi Kökü
Kuşburnu.
Analiz Tablosu

Ham protein (min.) %37
Ham yağ (min.) %20
Ham kül (maks.) %8.5
Ham lif (maks.) %3
Nem (maks.) %10
Kalsiyum (min.) %1.8
Fosfor (min.) % 1.4
Taurin (min.) %0.15
Omega-6 yağ asitleri (min.) %2.5
Omega-3 yağ asitleri (min.) %1
DHA (min.) %0.2
EPA (min.) %0.2
Vitamin A 28 KIU/kg
Vitamin D3 1,800 IU/kg
Vitamin E 180 IU/kg
Vitamin B1 (Tiamin) 25 mg/kg
Vitamin B2 (Riboflavin) 20 mg/kg
Vitamin B3 (Niasin) 120 mg/kg
Vitamin B5 (Pan. Asit) 21 mg/kg
Vitamin B6 (Piridoksin) 15 mg/kg
Vitamin K 1 mg/kg
Vitamin B12 0.20 mg/kg
Folik Asit 2.00 mg/kg
Kolin 3,500 mg/kg
Sodyum % 0.40
Klorid %0.70
Potasyum %0.73
Magnezyum % 0.10
Demir 213 mg/kg
Çinko 200 mg/kg
Bakır 24 mg/kg
Manganez 17 mg/kg
İodin 2.60 mg/kg
Selenyum 0.90 mg/kg
Lisin %2.39 %
Treonin %1.40 %
Metionin %0.76 %
Isolösin %1.33 %
Lösin %2.44 %
Valin %1.66
Arjinin % 2.34
Fenilalanin %1.42
Histidin % 0.76
Tripitofan %0.35
Sistin %0.35
Hindiba kökü400 mg/kg
Zencefil100 mg/kg
Süt devedikeni100 mg/kg
Dulavratotu kökü100 mg/kg
Lavanta100 mg/kg
Hatmi kökü100 mg/kg
Kuşburnu100 mg/kg

mervegck06

Nd içerik
taze ringa balığı (%20), kurutulmuş ringa balığı (%20), bezelye nişastası, balık yağı (ringa balığı), kinoa tohumu (%8), keten tohumu, kurutulmuş hindistan cevizi (%2.5), zerdeçal (%2.5), inulin, fruktooligosakkaritler, maya özü (mannan- oligosakkarit kaynağı), fisilyum, kalsiyum karbonat, dikalsiyum fosfat, kalsiyum sülfat dihidrat, potasyum klorür, sodyum klorür, kurutulmuş bira mayası, glukozamin, kondroitin sülfat. Protein kaynakları: taze ringa balığı, kurutulmuş ringa balığı. Karbonhidrat kaynakları: bezelye nişastası, kinoa tohumu.
KG'DAKI İLAVELER
Besinsel katkı maddeleri: A Vitamini 32000IU; D3 Vitamini 1500IU; E Vitamini 600mg; C Vitamini 300mg; Niasin 150mg; pantotenik asit 50mg; B2 Vitamini 20mg; B6 Vitamini 8.1mg; B1 Vitamini 10mg; H Vitamini 1.5mg; folik asit 1.5mg; B12 Vitamini 0.1mg; kolin klorür 2500mg; beta-karoten 5mg; metiyonin hidroksilaz analoğunun çinko şelatı 910mg; metiyonin hidroksilaz analoğunun manganez şelatı 380mg; glisin hidratın demir şelatı 250mg; metiyonin hidroksilaz analoğunun bakır şelatı 88mg; DL-metiyonin 3000mg; Taurin 3000mg; L-lisin HCI 1000mg; L-sistin 700mg; L-triptofan 600mg. Organoleptik katkılar: aloe vera özü 1000mg; yeşil çay özü 100mg; biberiye özü. Antioksidanlar: tokoferol bakımından zengin doğal kökenli özler.
ANALİTİK BİLEŞENLER
ham protein %30.00; ham yağ %16.00; ham lif %2.50; nem %8.00; ham kül %7.90; kalsiyum %1.00; fosfor %0.80; magnezyum %0.09; Omega-6 yağ asitleri %0.80; Omega-3 yağ asitleri %2.40; DHA %1.10; EPA %0.80; glukozamin 1200mg/kg; kondroitin sülfat 900mg/kg.
ENERJİ DEĞERİ
EM Kcal/Kg 3925 - Mj/Kg 16,42

mervegck06

65 günlükken sahiplendik ve mantarı vardı royal canin kullandık sonra hills balıklı kitten en son nd ocean serisi ama mantar devam etti 7 ay uğraştık.

mervegck06

Royal canin kitten ürünüydü tavuklu nd nin bu serisinin birde bıldırcınlısı var. Biz birde somon yağı kullanıyoruz mutamin :(