Proplan Mama O Kadar Mı Kötü ?

Proplan kullanıyorum ama bu sitede çok kötü bir mama olduğunu söylüyorlar elimde 9 kg mama var ledim bunu 5 ayda bitirir hemen değiştirmelimiyim yoksa bitene kadar kullanayım mı

31 CEVAP

dilaraxx

kötü değil bir süre önceye kadar bende kullanıyordum sadece iştahı fazla açıyor sadece o açıdan biraz sıkıntılı.

@dilaraxx scotish kedim var ki scotishler kilo almaya yatkındır proplan kullanmamıza rağmen kilosu normal

Kocalex

Youtubdan petfooled adlı belgeseli izlemeden bu deneylerle alakalı yorum yapmayın derim adamlar herşeyi kanıtlarıyla ortaya koymuşlar

Kerevit

Veterinerler illaki iyi diye anlaşmaz o markayla çok satıyor diye de anlaşabilir. Veteriner bir kıstas olamaz benm gözümde. Kedinizin ihtiyaçları doğrultusunda ilerlemeniz lazım. Mama çooook iyi olsa ne olcak kedi yemedikten sonra mesela? Elinizdekini bitirin. Burda insanların demek istediği şey sadece şu içerik bakımından onunla eş değer daha iyi mamalar var manasında konuşuyorlar.

Google'da araştırma yaparken buldum ve benim gībī kafasi karuişanlarin okumasını īstedim.Dsha ōnce başka bir marka kullanıyordum ve Proolan'a geçtikten sonra kedīmīn gelişimi ve tūy kslitesī barīz arttı ama uzun vadede ne olur bīlmiyorum.

orhanhan44

Proplan kullanıyorum ve asla kötü değil öbür mamalarla kıyaslarsak proplan bana göre daha iyi ve öbür mamaları denedim kedime ND ve royal canın kullandım ve kedime hiç iyi gelmedi proplan dan gayet memnunuz ve hiçbir sıkıntı yaşamadım.

evkedisimia

gerçekten kaliteli öneririm kötü değilllll

Proplan kötü bir mama değil kesinlikle. Daha az işlem görmüş ama adı sanı duyulmamış mamalar denemek istediğimde güvendiğim bir veterinere danıştım. Ki mamayı onlardan almıyoruz ticari amaç güderek cevap vermedi. Dediği aynen şu;
Bilindik mamaların yarattığı sorunlar da bilindik olur. Atıyorum evcil hayvanınız x marka duyulmamış bir mama yediğinde ona neyin problem yarattığını bulmak tahlilsiz çok zorken, proplan ya da ND tarzı bilindik mamalarda basit muayeneler ile sorun hemen bulunur. Çünkü bilindik mamaların sorunları da bilindik olur. Ki bunu yaşadık da. Acana mama aldık yavruma ve bir süre sonra tüyleri kaşıntıdan dökülmeye başladı. Muayenesiz şekilde "acana mamaların fazla protein kaynaklı beyaz tüylü hayvanlarda alerjiye neden olabileceğini" söyledi. Direk değiştirdik. Ve eski sağlığına döndü.

Ben de proplan kullanıyorum. Gayet memnunuz. Elbette n&d, acana gibi markalar bi tık daha iyi fakat proplana, hillse, royal canine kötü demek yanlış olur. Bize veteriner hekimimiz önerdi. Hem iyi bir marka hem de kedim severek yiyor

sekerfare21

İçerik açısından 5/10’luk bir mama. Fazla protein zararlı olabiliyor ev kedileri için doğru ama o protein yerine içeriklerini doldurdukları şeyler çok daha zararlı.
Kötü bir mama değil ama hem Nestle’nin olup hayvanlar üstünde deney yapması hem de fiyat/performans açısından çok da tercih edilmemesi gereken bir mama.

sekerfare21

Purina’nin kendi sitesine bakin. Deney yaptiklari kedileri uyutmadiklarindan ovguyle bahsedip alkis bekliyorlar. Veteriner gozetiminde yaptiklarini da ekliyorlar.
Peki ellerinde o binden fazla hayvanin hapis hayati ve hayatlarini kobay hayvani olarak gecirmelerinin nedeni ne? Cogu insan kedisini diger kedilerden ustun tutar ama bu demek degildir ki benim kedimin yiyecegi mama icin diger kediler uzerinde deney yapilmasi normal.
Kabul etseniz de etmeseniz de Pro Plan 5/10’luk bir mama ve fiyatini kesinlikle hak etmiyor.

bbeyzvv

mamanın içeriği güzel ama kötü yanları var kilo aldırabiliyor ve fiyatını haketmiyor proplan alabilecek biri nd de alabilir nd ondan daha iyi o yüzden boşuna parayı proplana harcamayın diyoruz

Kerevit

*daha ucuz mamalar var manasında ( yanlış yazmışım:)

Kendilerinīn ūstūne tītreyen komşum ve arkadaşımın ve Eskīşehīr'de Petshop īşleten,dūşūncelerinde samimi olduğunu dūşūndūğūm arkadaşım Proplan ōnerdī.

kediye mamasını yanında ekstra protein et desteği yapmalısın mutlaka pro plan içinde doğal et yok işlenmiş et ve proteini var ve çoğu doğal et değerini kaybediyor ve pruina mamalarınını uyguna getiren şey içinde yüzde 30 civarı bazılarında friskies serisinde daha fazla olan tahıl ve pirinç oranı dünya çapında bu kadar ünlü yapan şey çoğu veterinerle sponsor olup önermeleri fiyatı ve kilosu uyguna gelmesi tanınmışlık düşüncesiyle satılması ve protein hassasiyetine karşı olan kedilere nispeten iyi gelmesi vs.. daha doğal içerikli mamalar var alırsam sadece ND acana orijen kullanırım onun dışında tavuk köfte balık etiyle beslerim evet masraflı ama en iyisi ve faydalısı bu kasaptan yağsız kıyma alı köfte gibi verebilirsin eğer zayıf kedin varsa yağlı da verebilirsin haşlanmış tavuk ciğer balığı çiğ daha çok sever öyle veririm sert kılçıklı olanları ayıklarım :)