Proplan Mama O Kadar Mı Kötü ?

Proplan kullanıyorum ama bu sitede çok kötü bir mama olduğunu söylüyorlar elimde 9 kg mama var ledim bunu 5 ayda bitirir hemen değiştirmelimiyim yoksa bitene kadar kullanayım mı

31 CEVAP

LadyAndCat

Mehmet Bey;
Pro Plan kötü bir mama DEĞİL.
Ben de kullanıyorum ve memnunum İştah açıcı kilo aldırıcı bir mama.
Piyasada iyi ve kötü birçok mama var ama Pro Plan kalitelilerden biri...
Kötü mamalar petshoplardan kilosu 10 liraya alınanlar, açık mamalar, ucuz mamalar...

Katya06

Proplan kötü bir mama değildir. Bu sitede birileri sürekli acana orijen nd önerip proplan hills ve royal canin kötülerler. Kendinize amacı ticari olmayan bir veteriner bulup öneri isteyebilirsiniz. Şimdi buna da AMA VETERINERLER BU MARKALAR ILE ANLASMALIIII diyenler olacaktır. Acaba bu markalar iyi olduğu için veterinerler anlaşmalı olabilir mi? Kalan mamayı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz

Ertasfunda

Ayrıca şunu da anlamiyorum bu tarz mamalari gömüp,herkes acana,orijen vs. Övüyor, arkdslar bizde biliyoruz iyi oldgunu ciddi anlamda böyle bir bütçe ayirip bu mamalari kullananlar varmi,yapmayın allah askına ya,biraz gerçekci olalim,birbirmize yardımcı olalim,

LÜTFEN BU YAZIMI DİKKATE ALIN
BİZ DE PROPLAN KULLANIYORUZ VE KÖTÜ DEĞİL DİĞER MAMALARA GÖRE DAHA AZ PROTEİN İÇERMESİ BİZİM İÇİN AVANTAJ ÇÜNKÜ BENİM BEBEĞİMDE YÜKSEK PROTEİNDEN DOLAYI TÜY DÖKÜMÜ VS YAŞADIK YÜKSEK PROTEİN HER ZAMAN İYİ MAMA DEĞİLDİR ANLAYIN ŞUNU

LadyAndCat

Daha önce hayvan deneyleriyle firmaları suçlayanlar için daha ayrıntılı yazmıştım....
KENDİ SÖZLERİMDEN ALINTILIYORUM TEKRARDAN...
Arkadaşlar ne Hill’s firması ne de Purina sizin hayalinizde canlandırdığınız gibi hayvan deneyleri yapmıyorlar.
Piyasaya çıkarmadan önce Mamalarını hayvanların beslenmesinde kullanıp memnun kalan evdeki veya veteriner kliniklerinden kullanıcıların düşüncelerini ve gözlemlediklerini dikkate alıyorlar.

Hill’s Hayvanların Refahını (İyiliğini) Taahüt Eden Kanuni Bir Yazı Yayımlıyor. İncelemek isteyen için İngilizce olarak :
https://www.hillspet.com/about-us/our-company/hills-commitment-to-animal-welfare

LÜTFEN HİÇ KİMSE BİZE GÖSTEREBİLECEĞİ KANIT OLMADAN BAZI ŞEYLERİ DİLLENDİRMESİN HEM YANLIŞ BİLGİ OLARAK AKILLARDA KALIR HEM DE KANUNEN KARŞI TARAFI SUÇLAYICI OLUYOR...
“HAYVAN DENEYİ”NDEN NE ANLIYORSUNUZ BU DA ÖNEMLİ TABİİ...
FİRMALARIN PİYASAYA YENİ ÇIKACAK MAMALARINI GÖNÜLLÜ OLARAK DENEMEK İSTEYEN MÜŞTERİLERİNE NUMUNE OLARAK MAMA VERİLİR. BİR SÜRE EVCİL HAYVANLAR BUNUNLA BESLENİR. SEVİP SEVMEDİKLERİ , YİYİP YEMEDİKLERİ, YEDİKTEN SONRA KAKALARININ NASIL OLDUĞUNA KADAR İNCELENİP FİRMALARA GERİ BİLDİRİM YAPILIR. BU DA BİR DENEYDİR DEĞİL Mİ??
HEM DE HAYVAN DENEYİ.
YANİ NEYMİŞ HAYVAN DENEYİ DEYİNCE GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNE SADECE TEK BİR ŞABLON GELMESİN. İŞKENCE EDİLEN HAYVANLAR GİBİ...

sekersoytolga

Herhangi bi kuru mama markasına iyi veya kötü demek için öncelikle mamanın içeriğinin net ve şeffaf olması gerekir. Hangi ürün % ne kadar kullanılmış,protein olarak örneğin tavuk eti mi,yoksa tavuk unu mu,yada direkt tavuk proteini mi kullanılmış? Atıyorum tavuk eti %30 diyosa eyvallah. Ama tavuk yada tavuk3proteini yazıyorsa artık aklınıza tavuğun hangi parçası gelirse kullanıldığına emin olabilirsiniz. Örneğin kanat ve ibik çok ciddi protein kaynağı olmakla birlikte kedi veya köpek bunu kullanamaz. Yani sadece adı %30 protein olmaktan ileri gidemez.

kime sorsanız proplan hills rc hayvan deneyi yapıyorlar zaten kimin ne dediği nerden öğrendiği belli değil

jamesdeen

Kötü mama değil. Kötüleyenlerin 2 sebebi var
1- Pahalı olması. Ama buna kızmak saçma çünkü ülkenin ekonomik durumuna göz atınca bu mamaların pahalı olması çok doğal. Her şeye zam geliyor da kedi mamasına mı zam gelmeyecek?
2- Doğru mu bilmiyorum ama birçok kişi bu firmanın hayvan deneyi yaptığını söylüyor. O yüzden alınması tavsiye edilmiyor. Ama dediğim gibi bu bir iftira mı yoksa gerçekten hayvan deneyi yapıyorlar mı orasını bilmiyorum

Ertasfunda

Kesınlıkle elinizdeki mamayı bitirmenizi tavsiye ederm,ben proplani 1 sene kullandm,hıcbır sıkıntı yasamadık,gayette severek yedi, kedim cok zayıf olduğu için biraz kilo alması ıcın Nd ye geçtm,bunuda cok sevdi,fakat Nd uzun süre kullanmakda sıkıntılı görunuyor,cunku veterinerim uzun süre kullanırsam şeker hastaliği vs gibi sağlık sorunlarıyla karşilaşabileceğimizden bahsetti,yani demem o ki çok fazla proetinde iyi değil,

NSukun

Kötü değil tabi sadece içeriğine göre biraz pahalı o fiyata daha iyi içerikler alınabileceği için fazla kötülüyorlar

Peki nd acana orijin gibi mamalar tad etki deneylerini nasıl yapıyorlar acaba kendileri mı yiyorlar acaba komik olmayın lütfen

MerveTurhaann

Eskiden aman hayvanım kaliteli mama yesin aman yaş maması şöyle olsun diye kendimi parçalıyodum ve burda ki yorumları gördükçe hep en iyisini almaya çalıştım ama oğluma hangi mama iyi geliyor diye hiç gözlemlemedim. Oğlum pro planı çok iştahlı yedi hiç bir sağlık sorunu çıkmadı ama royal canin verdiğimde tüğleri o kadar güzel oldu ki dışkısında da problem yaşamadık bundan sonra royal canin ve pro planla yoluma devam edeceğim nd, orijen gibi oğlumun sevmediği mamalarla değil. Hem böylelikle sokakta ki beslediğim canlarada daha çok bütçem oluyor.

Rmyss

Kötü oldugunu kim söylüyor neye gore kime gore kötü
Yakınımda 6 yıldır kedisine proplan kullanan tanıdığım var kilo alımı da gayet sağlıklı şu zamana kadar da herhangi bir sağlık problemi de yaşamadı .
Icerigine bakip icinizin rahat ettiği kafaniza yatan mamayı kullanın bence
Burada o kadar çok bilgi kirliliği varki herkes yaşadığı tecrübeyi baz alarak mamalar hakkında yorum yapıyor ama orijenin bile iyi gelmedigi kediler var .

psabrk

Kullanın bitmesine yakın yavaş yavaş değiştirecekseniz mamayı değiştirin örnek 2kg kaldığında yavaş yavaş değiştirin.
Ama değiştirecekseniz.

sekersoytolga

Size kendi öneri sıramı yazıyım. Orijen,acana,nd tatilsiz,nd düşük tahilli. Ve nd fiyat performans olarak en iyisi diyebilirim. Rc yada proplanla da çok afaki bi fiyat farkı yok. Nacizane tavsiyem hem uygun hem kaliteli mama isterseniz nd - nd düşük tahilli grubu olur