Kusma

gulcecetin

merhaba kedim dun iki kere kustu ilkinde yedigi yas mamayi cikardi butun parcalardi hizli yedigi icin diye dusunduk gece cok az daha kustu veteriner yemek agir geldigi icindir dedi su icti kuru mama yedi oynuyordu ancak biraz once cok az kustu yine beyaz gibiydi rengi ne yapmaliyim ne yedirmeliyim veterinere mesaj attim henuz donmedi panik oldum

7 CEVAP

gulcecetin

tesekkur ederimm peki midesini rahatlatmasi icin yedirebilecegim bi sey var mi

psabrk

Rica ederim bu arada oyun oynarken kusmasıda mesela yemek yedikten fazla oyun oynarken kusmakta normal karşılanabilecek bir şey.
Ama bu kusmalar 24 saatden fazla sürerse veterinere gidip kontrol ettirmenizde fayda var.
Şuan için başka bir şey vermenize gerek yok.
Çok geçmiş olsun,sağlıklı günler dilerim :)

psabrk

fazla yazmışım sonradan* olacaktı ^_^

psabrk

Malt verebilirsiniz ileride en azından bağırsaklarında tüy vs toplanmasını engellersiniz buda aklınızda bulunsun.
Parça parça yazıyorum :d

gulcecetin

daha 4bucuk aylik malt kullanmak icin erken diye dusunmustum kedi cimi kullaniyordum ancak bakicam cok tesekkur ederim:)

psabrk

Malt vermeyi açıkcası 2 aylıktan başlayanda var 12 aylıktanda ama tabi burada kararı siz verirsiniz :)
Kedi çimide gayet iyi bir tercih.
Ne demek rica ederim.

psabrk

Dediğiniz gibi mamayı hızlı yediği için olabilir.
Mama kabının altını biraz yükseltmeyi deneyin hani vücutlarını baya yere yapıştırarak yedikleri için olabilir.
Üşütmüş olabilir :/
Açıkcası bir çok nedeni var.