11 Aylık İran Kedim Sıcaklardan Dolayı Sürekli Mermere Yatıyor... Tüylerini Kestirmeli Miyim?

Mrtkaytan

İran kedim sürekli soguk yerlerde yatmak istiyor yerlerde, mermerde yatıyor tüylerini kestirmeli miyim? Ya da kisalttirmali miyim?

7 CEVAP

Berrumeke

Mermerde yatmasındada bir sorun yok. Yatsın serinliyodur yavrucak

Linsenpai

Furminator veya tüy toplayan eldivenle iyice bi tararsanız ölü tüylerin çoğundan kurtulur. Lütfen traş ettirmeyin inanılmaz riskli ve strese sokan bir şey. Bizim kedi de uzun tüylü olduğu için popo ve pati altındaki tüyleri kuaför makasıyla kısaltıyoruz ayda bir. Öyle yapabilirsiniz

Sakın traş ettirmeyin tamamini sadece kisalttirin traşın riskleri var ama kisalttirsaniz biraz fena olmaz.

Mrtkaytan

Kisalttirmayı düşünüyorum sadece... teşekkürler

Linsenpai

@berrumeke KEDİLER TRAŞ EDİLMEZ. Mantar olursa görürsün bi de hep kestirmeyi düşünüyoruz diyo allam ya

tuanatuti

dikkat edin hastalanmasın

Berrumeke

Kedilerde bildiğim kadarıyla sadece makina traşı var. Yani kısalttırma gibi bir şey söz konusu değil. Benimde kedim iran kedisi biz tamamen kestirdik. İyikide kestirmişiz çok rahat etti yavrucak. Hep kestirmeyi düşünüyoruz