Tuxedo, Maine Coon, Chincilla

Zeyno-

Sizce hangi kediyi satın almalı ya da sahiplenmeliyim? Yeni öğrenciyim ve üç kız kalıyoruz. Arkadaşım korkuyor ve üstüne üstlük tüye alerjisi var tüye dayanabilirim duş alınca daha hafifliyor alerjim dedi ama korkusu çok çok fazla bu yüzden sakin bir kedi almalıyım. Bunlar dışında geneli sakin bir kedi cinsi biliyor musunuz? Ya da bu ırklardan hangisini satın almalıyım? ( Şu anda bu durumdan dolayı satın almayı düşünüyorum, 6 yıl sonra mezun olursam sahiplenebilirim ya da arkadaşım korkusunu yenenebilirse daha öncesinde de sahiplenebilirim... )

18 CEVAP

Kuzucansu44

Benim 2 tane chinchilla kedim var. Yani benimkiler çok sakin ama her chincilla cinsi kedi ya da her cins kedi sakin olacak diye birşey yok. Benim gözlemlediğim kadarıyla genellikle chincilla, Van kedisi, british shorthair ve scottish fold cinsleri daha sakin oluyor. Hepsi sakin veya uyumlu demiyorum, genellikle bu cinslerin sakin olduğunu gördüm. Ama satın almanızı öneriyorum. Chincilla uzun tüylü bir kedi cinsi, arkadaşınızın tüy alerjisi olduğunu söylüyorsunuz uzun tüylü kedi almanızı tavsiye etmiyorum. İlla yavru bir kedi istemiyorsanız yetişkin cins kedi sahiplendirenler var. Herhangi bir siteden sahiplenebilirsiniz. Bu arada kedinin sorumluluğunu alabileceğinize emin olmalısınız. Veteriner masrafları, maması, kumu, eşyaları bunları düşünmelisiniz.

minky

Kedi sahiplenmemeniz hem kedi için hemde sizin için daha iyi olur

scotishler sakin bir ırk biz de annem korktuğu için onu satın aldıık