Nereye Şikayet Edebilirim?

Linsenpai

Çapraz apartmanımızdaki kadın üçüncü katta oturmasına rağmen kedisini balkona bırakıyormuş. Ben bugün ilk defa gördüm ama bir haftadır böyleymiş annemler bana söylemişler gidip kapısına dayanmamam için. Çünkü daha önce bunu kendi apartmanımda kedisini balkona kitleyen birine yaptım ve çok sıkıntı yaşadım adam başıma bela oldu.
O apartmanın görevlisine söyledim bu kedi orda napıyor diye, kendi hayvanı beni ilgilendirmez diyo ismini de vermiyo. O dairede kimin yaşadığını bulamıyorum kesinlikle biliyorlarsa da söylemiyorlar. Nereye şikayet edebilirim? Ya da bişey yapılabilir mi? Bi an boşluğuna gelir düşer kendi sahibinden çok ben düşünüyorum kediyi ya gerçekten ne çeşit sahipler var kafayı yicem artık

28 CEVAP

Siyammm

AliceThescottish ??? Kedi sürekli balkonda duruyormuş siz kedim güneşlenmeyi seviyor şikayete gerek yok diyosunuz. Anlamıyorum gerçekten kedi balkonda yaşıyor diyo arkadaş

Bulutcemre

Kıyamam kuzuya.Çekip kurtarmak istedim resmen o kediyi ordan.

Linsenpai

Güncel

Belediyeyi aradım kötü şartlarda bakıldığını kanıtlamadığınız sürece bişey yapamayız dediler

Linsenpai

Beyza kediyi eve alıyorlar ama hergün saatlerce dışarda. Bugün bütün gün balkonda oturdum ama evdekileri göremedim. Yasak bitsin konuşmayı düşünüyorum gidip

Janetdm

Allah aşkına. Bu hayvanların yaradılışında insan diye bir şey yok ki. Emin ol o senin yapamayacağın şeyleri yapar. Mesela o hayvan içgüdüsel olarak çişini vs kuma ypaması gerektiğini bilmese, sen ona istersen 40 takla at o kadar kısa sürede öğretemezsin.. Biliyor o havan oranın tehlikeli olduğunu, eğer onun için tehlikeliyse. kendiniz için sorun olabilecek şeyler o hayvanlar için problem olmuyor.. O gidip şikayet edeceğiniz belediye, otobanlara güvenlik yapmıyor, ben her gün otobanda en az 4 kedi görüyorum, o zaman buna da bir şey yapın. Hayvanın tipinden belli kocaman olmuş, neyin ne olduğunu biliyordur korkmayın..

karamelgece

Bilinç olsa keşke insanlarda , balkonun demirinden kuzenimin kedisini kurtarmışlığım vardır kaşla göz arası tırmanır zıpırlar . Ama kedi sürekli hapis sanırım balkonda en sağlıklı çözüm Hayvan Koruma Derneği. Israrla şikayet etmek lazım. Bu derneklerde olmasa iş yaş.Balkon hapsi, petshoplar , kediye hala taş atan yaratıklar .. Daha neler göreceğiz bakalım...

dilaraxx

Sonrada gelir yazarlar kedim aşağı düştü veterinere mi götüreyim diye sonra sinirlenince ben bilerek mi yaptım derler.

bir yere şikayet etmenize gerek yok belki kedi böyle seviyordur atlamıyorsa sorun yok çünkü benim kedim de gündüzleri balkonda güneşlenmeyi pek seviyor kendileri böyle bir durum varsa şikayet etmek onlara karışmak size düşmez ortada bir cinayet işkence vb durum yok

gece de orda kaldığından emin misiniz gün içersinde sürekli orda olması bi şey ifade etmez

Linsenpai

Yarın belediyeyi aricam bu arada kedi için

Linsenpai

@janetdm o yüzden mi sürekli görüyoruz kedim camdan düştü orası burası kırıldı diyenleri? Ne kadar rahatsınız ya. Bunlar insan değil hayvan. İçgüdüyle hareket ediyorlar. Yazık sizin gibi düşünenlerin kedilerine gerçekten

Linsenpai

Azra belediyeyi bile aradım, ama işkence gördüğünü kanıtlamadığınız sürece bişey yapamayız dediler. Balkonda çıkarmak işkence sayılmıyomuş malesef

Janetdm

Sen benim kedime acıma kendi kedine iyi bak yeter olur mu?.. bu şey gibi biraz, ne biliyim, fotoğrafta gördüğünü yargılamak gibi, enine boyuna bakmadan insanları şikayet etmeye çalışmak. gerçekten neyse kedi gerçekten kötü durumdaysa kahraman olmana imkan tanınır...