Kedim Kısırlaştırma Sonrası Öldü

Arkadaşlar kedimi yaklaşık 10 gün önce kısırlaştırma ameliyatı yaptırdım. Veteriner bize ben cins kedileri ameliyat sonrası 3 gün burada tutuyorum dikişlerine zarar gelmemesi için dedi. Biz merak ettiğimiz için yemeğini yediğini söyledi. 3 gün sonra aldık. Minik yavrumuz hiç bir şey yemedi . 1 gün sonra götürdük bir şeyi olmadıgını söyledi antibiyotik vitamin ve bir iğne daha yaptı eve döndüm. Hala bir şey yemiyordu . 1 gün sonra tekrar götürdüm. Yine antibiyotik vitamin ve enseden bir iğne yaptı. Şu ana kadar tahlil yapılmadı yavruma. Eve geldik benim içim hiç rahat değildi. Gecesinde kedimin solunumunda sıkıntı oldu. Sabah başka bir veterinere götürdüm. Tahlil ve röntgen çekildi. Enfeksiyon olduğu ateşi oldugu ve ciğerlerinin su topladığı söylendi. Biyokimyasına bakıldı böbrekleri iyi oldugu için yükleme yapabiliriz dediler. Serum bağlandı. Antibiyotik başlandı. 4 farklı iğne yapıldı hepsinin kaydı var. Yavrumuz eve geldikten 5 saat sonrasında kan kusarak kollarımızda vefat etti. Veteriner hatası var mıdır biz ne yapmalıyız lütfen biri cevaplarsa içime belki su serpilir.

34 CEVAP

Cemrecookie

Sağlıklı götürdüğünüz kedinin kısırlaştırma sonrası ölmesi bana veteriner hatası gibi geliyor...gerçekten çok üzüldüm lütfen peşini bırakmayın. Hayvanlar bizim hayatımızın bir kısmını kaplar ama biz onların hayatının tamamıyız bunun bilincinde ve sorumluluğunda olmak çok önemli

haileyy

evladıma çok benziyor, o kadar üzüldüm ki anlatamam. yavrumu kısırlaştırmaya elim gitmiyor, böyle çok fazla haber görüyorum ???? miniğin toprağı bol olsun çok üzgünüm

altininannesi

Ay çok üzüldüm....Başınız sağ olsun.

nalathecat

Kan tahlili yaptırmamanız burada hata olmuş, ama size kan tahlili yaptırmanız gerektiğini söyleyen veteriner hekimde bence asıl hata. Kısırlaştırma ameliyatı her ameliyatta olduğu gibi bağışıklık düşürücü bir durumdur. Olası bir taşıyıcılığı bulunduğu şey bu dönemde ortaya çıkmış olabilir. Kan tahlili her ameliyat öncesi en önemli şeydir hatta gerekirse bir göğüs röntgeni de...
Başınız sağolsun yavrucak için çok üzüldüm

Cansumuezza

Kisirlastirma öncesi testler yapildimi? İkinci gittiğiniz vet ne dedi bu duruma?

Kedimiriltisi

Kedinizin herhangi bir rahatsızlığı var mıydı, keşke tahlil yaptırsaydınız. Doktor başta soruyor yapalım mı diye hiç sormadı mı.. Çok üzgünüm..

Feris

Başınız sağolsun. Ben de ilk kedimi, kızımı kısırlaştırma ameliyatından sonra aynı veteriner davranışları yüzünden kaybettim. Solunumu kötüleşince başka bir klinikte iki gün kaldı ama hayata tutunamadı yavrum:(( Eğer henüz gömmediyseniz kedinizi otopsi yaptırarak veteriner hatası olup olmadığını anlayabilirsiniz. Sonra bağlı bulunduğu meslek odasına şikayet edebilirsiniz. Ama bunların sonucunda bir sonuç alıp alamayacağınızı bilmiyorum. Ben buradan ve Google dan yazarak en azından diğer insanları dikkatli olmaları konusunda uyarmıştım. Hiç bir şey içinizi soğutmuyor biliyorum ama en azından başka insanların canının yanmaması için başınıza gelenleri yazabilirsiniz. Allah sabır versin.

Cansumuezza

Tamamen vet hatasi diye düşünüyorum. Belediyede kaç tsne kedi kısırlaştırıp ertesi gun sokağa saldik. Hepsi sapasağlam. Uc gün vette kalması stresin ustune stres ekledi diye düşünüyorum

jamesdeen

Dostum bu kısırlaştırma ameliyatından önce de gidiyor muydunuz o veterinere? Yani güvendiğiniz ve hekimliğinden şüphe etmediğiniz bir insan mıydı? Bazıları ne yazık ki sadece PARA için iş yaptığından dolayı hayvanlarımızın başına türlü türlü olaylar gelebiliyor...
Çok geçmiş olsun

Kedimin ameliyat öncesi herhangi bir sıkıntısı yoktu . Biz normal de ikinci götürdüğün yere gidiyorduk doğdugundan beri. Kısırlaştırma için evimize yakın olan bir vet tercih ettik . Ben yine karşı çıktım ama annemler adamın kaç senelilk hekim oldugunu senelerdir dükkanı oldugunu söyledi. İnanın bana basiretimiz bağlandı gibi bişey oldu. Annemler de asla ama asla istemezdi böyle olsun tamamen gidip gelmek kolay olsun diye.. çok perişan durumdalar özellikle annem.. kısırlaştırma çok önemli lütfen dikkatli olun bizim canımız yandı başkalarının canı yansın. İlk veterinerimiz kordonboyu veteriner kliniği Ümit Bey . İkinci veterinerimiz arlen veteriner kliniği Çağrı bey

NSukun

Ben hiç duymadım kısırlaştırmadan sonra üç gün veterinerde kaldığını bence ameliyatta birşeyler ters gitti veteriner duzeltebilecegini zannedip klinikte kalmasını istedi ayrıca yemek yedi diyede yalan söylemiş iyi niyetli düşünmeye gerek yok bence

Anonymus552223

Kisirlastirma yapacaklar: veterinerin kalitesinden eminseniz korkmaya gerek yok. Estetik dikiş, dikis aldirmaya gitmek zorunda kalmama, sonrasinda direk olarak eve verme gibi seyler önemli. Veterinerde ayilmalari tamamen gereksiz duzgun bir vet ise. Hayvan neye ugradigini sasiriyor. Sizi daha fazla uzmek icin yazmadim sadece henuz kisirlastirma yaptirmamislarin da korkmasini istemiyorum.

Kısırlaştırma öncesi test yapılmadı. 2. Gittiğimiz veteriner biz size diğer veteneriner suçlu diyemez şuan izleyeceğimiz tedavi önemli 5-6 gün devamlı getiriceksiniz tedavi uygulayavağız duruma göre ileri tetkiklere başvuracağız dedi.

Anonymus552223

Ah guzelim, nasil uzucu sapasaglam hayvani ameliyatta kaybetmek. Hep korktugum birseydi. Acaba corona vardi da fipe mi cevirdi? Vet ne diye 3 gun kalsin diyor ki oncelikle? Belki de cok stres yasadi o 3 gunde.. evde ayilmalari daha iyi oluyor. Ne desek bos

Anonymus552223

Narkozu iyi ayarlayamayinca da oluyormus