Köpeğimi Kabinde Yakınma Taşımak İstiyorum Bu Yazı Ulastı Elime Bilgisi Olan Var Mı Arkadaslar

merveusarer

Merhabalar,

Bildiğiniz üzere hayvan dostlarımız özellikle köpekler rehber köpek olarak yetiştiriliyor.
Görme engelliler için, işitme engelliler için. Bunlar tıbbi hizmet veriyorlar.
Bir de manevi destek sağlayan, duygusal destek köpekleri var. (emotional support dog)

Psikiyatri uzmanı size bir rapor veriyor ve o rapor ile çok kolaylık sağlıyorsunuz. Örneğin uçak yolculuğunda kabin içerisine köpeğinizi ücretsiz alıyorlar. Köpeği olanlar bilir, yolculuk zor oluyor. Sadece yolculuk için değil, herhangi bir yere gittiğinizde bile insanlar bizi rahatsız ediyor, köpeğim öyle büyük bir ırk da değil, çantada dolaşan oyuncak ırklardan ama yine de sırf köpek diye birsürü problem oluyor. Ben almak üzereyim bu raporu, ve çok mutluyum. Doktor ile konuşuyorsunuz ve bunlar hastalıkların sadece bir kısmı,
Kaygı
Depresyon
Bipolar bozukluk
Duygudurum bozuklukları
Panik ataklar
Korkular / fobiler
Travmatik stres bozukluğu sonrası
İntihar Düşünceler / Trendler

Sizleri de bilgilendirmek istedim, belki birinin işine yarar.

1 CEVAP

miss_fby

Böyle bir uygulamayı ilk defa duydum açıkçası. Köpeğiniz kaç kg? Çantasıyla beraber 8 kg a kadar olan köpeğinizi uçakta kabin içine alabiliyorsunuz bildiğim kadarıyla. Onun dışında evet rehber köpekleri direk uçağa alınıyor. Ama bu bahsettiğiniz rapor işi düşündürdü beni, böyle bir rapor almak mı istiyorsunuz?