Uzun Tüy Kıtık Sorunu,Tarak Önerisi

SenanurKsl

Arkadaşlar uzun tüylü kedimin tüyleri inanılmaz topaklanıyo kıtıklar oluyo yani, Bana hem kıtık olmasına engelliycek düzenli taramam için taraklar hem de oluşan kıtıkları açmak için taraklar ve yöntemler önerir misiniz

7 CEVAP

SenanurKsl

Furminatörden gerçeö bi verim alınabilmesi için orj furminatör almam gerekiyor ki orjinalle sahtelerini ayırt etmesi çok zor ve orjinalleri de çok pahalı, ayrıca kıtık için etkili olabileceğini pek düşünmüyorum arkadaşımdan bi gün alıp denemiştim taramıyor tüyleri asla

Anonymus552223

İnsan taragi

Kuzucansu44

Kıtıkları açmak için Trixie Kıtık Açıcı Sprey veya Şampuanı'nı kullabilirsiniz. Köpekler İçin ama kedilerde de işe yarar diye düşünüyorum. Tarak olarak en çok Pet zoom ve furminatör'ü beğeniyorum.

İki kedim de chinchilla cinsi. Chincilla cinsini biliyorsunuzdur, aşırı tüylü bir kedi cinsi. Tüyleri için kullandığım ürünler
-Bio Petactive Kedi Tüy ve Deri Bakım Damlası
-Trixie Langhaar Kedi Şampuanı
-Gimcat Deri ve Tüy Sağlığı Ödül Tableti Skin-Coat
-Bioline Kedi Şampuanı
-Beaphar Kediler İçin Besleyici ve Onarıcı Tüy Koruyucu Balsam
-Bio Petactive Geraniomint Kedi Deri ve Tüy Bakım Spreyi
-Beaphar Laveta Taurine Kedi Tüy Güçlendirici Vitamin
-Bio Petactive Dermacat Kedi Tüy Bakım Tableti
-Bio Petactive Biotin ve Çinko Kedi Vitamini Tablet

Kedilerime bunları kullanıyorum, yılda 2 kez yıkıyorum. Tüylerini hergün tarıyorum. Tüy dökülmesi çok az oluyor, hiç kıtık olmuyor ve tüyleri çok yumuşak.

SenanurKsl

(Furminatör ve türevleri hariç)

tuanatuti

neden furminatör kullanmak istemiyorsunuz

SenanurKsl

Kedilerimi yıkamayı tercih etmiyorum yıkamıyorum spreyden de emin değilim sprey tarzı şeylerden çok korkuyorlar strese sokmak istemem ama teşekkür ederim yine de önerileriniz için tabletleri falan araştıracağım.

SenanurKsl

Vücuttaki kıtıkları açmak için çözümse tel seferlik yıkayabilirim , araştırdığımda kıtıkların nemli kalıp kurumayacağı daha da dolaşcağı tüylerin yazıyodu deneyen var mı acaba?