Kediler Mi :) - Köpekler Mi :)

Denizzz123

Kimilerine göre kediler kimilerine göre de köpekler daha tatlı , daha sevimli vb. sizce kediler mi yoksa köpekler mi böyledir

17 CEVAP

zeynosece

Köpek ağır bir sorumluluktur. Bebek büyütmekten daha zor olduğunu söyleyebilirim. Böyle büyük bir sorumluluğu alabileceğinizi düşünüyorsanız sahiplenin/alın derim. Tuvaletinden tutun da yapması ve yapmaması gereken her şeyi sizin öğretmeniz ve sürekli ilgilenmeniz gerekecek. Yeri gelecek evi dağıtacak, çocuk gibi yaramazlık yapacak, çişini tutamayacak, ishal olup gaz çıkardığını zannederek her yeri batıracak, en sevdiğiniz eşyalarınızı parçalayacak, duvarları kemirecek, ağlayacak, hoplayıp zıplayacak... bütün kuralları sizin ona bıkmadan usanmadan öğretmeniz, asla ondan sıkılmamanız, sabırlı ve ilgili bir bireyden ziyade ona EBEVEYN olmanız gerekecek. Kedi gibi zannetmeyin. Kediler kendi işlerini kendileri görürler. Temizliklerini kendileri yaparlar. Kedi bakımı çok kolaydır köpek bakımına kıyasla. Yani demem o ki bütün bunları iyice düşünüp öyle karar vermelisiniz. Yaşınızı bilmiyorum eğer ailenizle yaşıyorsanız anne ve babanızın da en az sizin kadar sabırlı olması gerekir. Köpeklerin sokağa veya barınağa atılmasının en büyük sebebi budur. Alıp bakamayınca uğraşamayınca ilgilenemeyince atılıyor bu güzel canlar. Lütfen yazdıklarımı dikkate alın.

patkam

köpekler sadıktır ama kediler tatlıdır bende karar veremiyorum bütün hayvanlar birbirlerinden güzeller :)

Denizzz123

Bence de öyle benim bir kedim var 2 haftalık bir tanede yavru köpek almayı planlıyorum beraber büyüsünler ve ileride anlaşsınlar diye

Denizzz123

saol teşekkürler

Denizzz123

:)
bencede bende kararsızım ama kedim var köpek almayı planlıyorum

patkam

Anladım umarım alışırlar

ikisideeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

miniyavru

İkiside kararsız kaldım :D

Tim-Tina

Bende 30 tane köpek var hepsinde sokakta buldum ama hepsinde cins yavrularında oldu çok sadıklar ama bizim mahalledede dolu kedimiz var ama ne kadar beslersek besleyelim yanımıza gelmiyor ama köpekler geliyor

%50.1 kedi %49.9 köpek :)
kedilerin bakımı daha kolay , gideri daha az ve tam ev hayvanı ama köpeğin de eğitimi kolay ve gezdirmek falan çok zevkli

Köpek istiyorum ama kedi de istiyorum anlaşabilirler mi acaba

jessiex

köpek

%50.1 kedi %49.9 köpek :)
kedilerin bakımı daha kolay , gideri daha az ve tam ev hayvanı ama köpeğin de eğitimi kolay ve gezdirmek falan çok zevkli

İkisi de bence ben ayrım yapamadım

burtex

bu ayrımı yapmak çok zor bence ya mesela moralim bozuk olduğu bi gün zeytin çok neşeli oynarken beni görüp başını dizime koyup hayırdır der gibiydi aynısını mayısta da yaşadım onun için ikiside tatlıdır hoştur güzeldir :D