3 Aylık Labrador Davranış Sorunu

Wesleyyyy

Merhaba arkadaşlar üç aylık labradorum var.Ama geldiğinden beri gittikçe davranışları değişmeye başladı. Oyun oynarken ısırması hırlaması hayır dedikçe hırlayıp daha çok çekiştirmeye başladı. Mama verirken beklerdi ama artık üstüme atlayıp havlıyor. İlgilenmiyorum bu sefer mutsuz bi şekilde odanın kenarına yatıyor . Ben onu çok seviyorum sürekli ilgileniyorum ama o beni sevmiyormuş gibi evde hiç mutlu değilmiş gibi geliyor.Gördüğü herşeyi kemiriyor ve parçalıyor. Ne yapmam gerekiyor köpekde psikolojik bi sorun olabilir mi yoksa zamanla. Geçermi

6 CEVAP

tuanatuti

tam coşma çağında şuan çok normal size saldırır koltukları koparır laf dinlemez siz sert bir dille hayır diyin istemediğiniz bisey yapınca oturmuyorsa siz oturtun öyle mama verin yoksa mamayı bir süre vermeyin heyecanından öyle yapıyor ısırınca yine hayır diyip burnuna yavasca vurun geri cekilmesini sağlayın komutun sizde olduğunu öğrensin labradorlar çok akıllı olur yavaş yavaş heyecanını atıp sözünüzü dinleyecektir sabırlı olmaya çalışın

blue_hpood

köpeklerle ilgili çok bilgim yok fakat belki internette bir şeyler bulabilirsiniz. acaba bir durumdan kaynaklı olabilir mi? gün içerisinde mesela dışarı çıkarıyor musunuz? belki enerjisini atamıyordur..

tuanatuti

tasmayla gezdirirken sizi geçmemesini sağlayın tasmayı kısa tutun çekiştirdiğinde tasmayı yukarı kaldırın şşş diyip tekrar bırakın asla tasmayı uzun tutmayın sizinle birlikte yürüsün ya da arkanızdan yürüsün yavru olduğu için salmayın derim biraz komut öğrendikten sonra salın daha rahat edersiniz izmarit içinde aynı şekilde ağzına aldığı anda tasmayı yukarı doğru çekip şşş ya da hayır diyin başta tınlamaz yavaş yavaş alışacaktır

Siyammm

Bu konuda bilgili biri olarak köpeğiniz dominantlık yaptığını söyleyebilirim . Kendini lider olarak görüyor. Kurtlar ve köpekler hierarşik düzende yaşar.
İnternetten detaylï bakın
Kapıdan ilk siz çıkıp girin
Göz temasından kaçınmayın
İlk siz yiyin sonra ona verin
Dışarda önünüzde yürüyüp çekerse taşmasına çekin
Sizinle aynı seviyede oturmamalı (koltuk) yatmamalï(yatak)
Bunlar tüm aile bireylerinin uygulayacağı şeyler .

Wesleyyyy

İnternetteki herşeyi denedim Dışarı çıkarıyorum tasmayla ama benle yürümüyor sürekli ağzından sigara izmariti topluyorum yerde ne varsa ağzına alıyor artık cidden soğumaya başladım sahiplendirmeyi bile düşünücek raddeye getirdi beni sert davranmaya başladım artık ama bu seferde ben üzülüyorum sert davranınca ne yapıcam bilmiyorum

GamzeUmucu

Instagramda KKA sayfasini takip etmenizi öneririrm