İçerik

Merhabalar
Mamaların protein,yağ,lif,nem,ham kül,kalsiyum,fosfor,magnezyum,omega 6,omega 3,taurin bunların ideal oranlarının ne kadar olması gerekiyor unuttuğum olabilir aralarında bilgi sahibi biri varsa sevinirim

4 CEVAP

TATA4242

Burada,vitaminden tut,mineral ve aminoasite,hatta suya kadar herşey yazıyor :)Sana daha önce atmıştım.

LadyAndCat

Soru çok uzun ama taurin oranı ne kadar çoksa o kadar iyi.
Taurin oranları 500 mg - 5000 mg arasında olur.
Protein yavrular için %36-38 aralığında olursa gayet ideal.
Yetişkinler için de %30’dan daha az olmamalı. %30 - %45 aralığında olabilir ama bazı kedilere yüksek protein yaramıyor. İdeali %35-40 bandı gibi sanki.
Başka türlü düşünenler var biliyorum , saygı duyarım...
Bebek kediler için yağ oranı %20-22.
Yetişkinler için %16-%12 arası.
Özel durumlardaki kediler içinse yağ oranı %10 ve %8,5 olan özel mamalar da var.

Teşekkürler hepinize, TATA tamamını okuyamamıştım unuttum gitti Bi tekrar bakıyım